Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
01/02/2023 - 07:25

Przedłużony termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu o Nagrodę im. ks. prof. B. Kumora! WYŚLIJ FORMULARZ

Zostaliśmy zasypani zgłoszeniami do XI edycji konkursu literackiego o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Zainteresowanie konkursem jest naprawdę duże. Dlatego przedłużamy jeszcze czas przyjmowania zgłoszeń do – 10 LUTEGO.

Jeśli ktoś do tej pory nie wypełnił zgłoszenia – najwyższa pora. Czekamy na nie do 10 LUTEGO do godz. 16.00!

Przypomnijmy, że konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: „Książka o Sądecczyźnie” oraz „Sądecki Autor”.

„Książka o Sądecczyźnie” – w ramach tej kategorii można zgłaszać książki reprezentujące wszystkie gatunki literackie, dzieła naukowe i popularnonaukowe, wydane w 2022 roku, podejmujące tematy związane z Sądecczyzną lub sądeczanami.

„Sądecki autor” – w ramach tej kategorii można zgłaszać autorów, którzy urodzili się lub mieszkają na terenie Nowego Sącza lub powiatu nowosądeckiego. Nagroda przyznawana jest za całokształt twórczości literackiej danego autora.

Konkurs literacki o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora jest prestiżowym wydarzeniem o wieloletniej tradycji, budującym tożsamość sądeczan i zachęcającym do sięgania po książki o naszej małej ojczyźnie.

Organizatorem konkursu jest Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” wraz z Fundacją Sądecką, a to literackie przedsięwzięcie wspierane jest przez portal i miesięcznik „Sądeczanin”.

To już jedenasta edycja tego prestiżowego wydarzenia. Patronuje mu nieżyjący już prof. Bolesław Kumor, jeden z najwybitniejszych nowożytnych historyków Kościoła.

Co trzeba zrobić, by wysłać zgłoszenie?

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Dziękujemy za przesłanie błędu