Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
04/08/2015 - 14:09

Sierpień miesiącem modlitwy za muzyków chrześcijańskich

„Wierzymy, że bez ufnej modlitwy do Pana Boga nie możemy skutecznie ewangelizować poprzez muzykę chrześcijańską” – deklarują organizatorzy drugiej edycji sierpniowej akcji modlitewnej za muzyków.
Zapraszamy wszystkich. Młodych i starszych – wszystkich tych, którym bliska jest muzyka grana na chwałę Boga – mówi Michał Guzek z „Chrześcijańskiego Grania” i zapowiada, że sierpień 2015 roku upłynie pod znakiem modlitwy za muzyków, młodzież grającą w salkach muzycznych oraz wydawców, media i organizatorów koncertów. Muzyka przemienia serca i często jest pierwszym zetknięciem z żywym Słowem Bożym – przekonują pomysłodawcy inicjatywy.
Organizatorzy akcji „Miesiąc modlitw w intencji muzyki chrześcijańskiej w Polsce!” (fundacja i serwis „Chrześcijańskie Granie”) przez cały sierpień zapraszają tych wszystkich, którym bliska jest muzyka chrześcijańska w Polsce do modlitwy w intencji jej rozwoju. Obejmą modlitwą całe środowisko polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej – zarówno artystów, a także tych wszystkich, którzy działają na jej rzecz. Po raz pierwszy akcję koordynuje fundacja „Chrześcijańskie Granie”, która została powołana właśnie w celu wspierania rozwoju muzyki chrześcijańskiej.
Wspaniała inicjatywa! Bez modlitwy ani rusz! Jestem z Wami! – zdeklarowała na facebookowym wydarzeniu inicjatywy Kasia Leszczyńska. Z kolei Adam Batruch napisał: Popieram całym sercem, potrzeba nam dobrej muzyki - nie tylko jakością muzyki, ale i dobrej przekazem - aby śmiało można było słuchać bez zastanawiania się czy dany utwór nie niesie za sobą złego przekazu. Poza tym słuchając dobrej muzyki uwielbia się Boga - to wspaniała forma o każdej porze dnia, nawet nie myśląc o tym!.
Inicjatywa modlitwy o rozwój muzyki chrześcijańskiej w Polsce powstała w zeszłym roku. Podobnie jak w 2014 roku przygotowany został jasny harmonogram akcji.

W pierwszym tygodniu zaproponowano modlitwę o rozwój salek muzycznych w Polsce, za akcję „Grajmy Chrześcijańskie Granie” oraz wszystkich zaangażowanych w prowadzenie schol, zespołów amatorskich i młodych, którzy w nich grają. W drugim tygodniu modlitwą zostaną otoczeni organizatorzy festiwali, koncertów i innych wydarzeń muzycznych, media, wydawcy i wszyscy ci, którzy promują muzykę chrześcijańską w Polsce. Z kolei „muzyków, zespoły i wszystkich twórców muzyki: tekściarzy, kompozytorów, realizatorów, akustyków, producentów i managerów” polecać Bogu będzie można w trzecim tygodniu akcji, a w ostatnim modlitwą objęte zostaną wszystkie inicjatywy „Chrześcijańskiego Grania”, a szczególnie: 5. Festiwal Chrześcijańskie Granie, Koncert Debiuty, Grajmy Chrześcijańskie Granie oraz nowo powstała fundacja „Chrześcijańskie Granie”.
Organizatorzy zachęcają też do nadsyłania własnych intencji. Jako modlitwę proponują codziennie dziesiątek różańca lub Psalm 98; sugerują też możliwość postu i jałmużny.

(P)
źródło: ekai.pl
 


Dziękujemy za przesłanie błędu