Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
24/04/2015 - 14:00

DA Strych Nowy Sącz: Propozycja wakacyjna nie tylko dla studentów

W ramach „30po20” DA Strych zaprasza w najbliższą niedzielę po dwudziestce (niedzielna Msza Święta w kościele kolejowym) na prezentację propozycji wakacyjnej dla młodych (18-30lat) organizowanej przez jezuitów. Gdzie leży Święta Lipka? Co to jest JDM MAGIS? Czym są eksperymenty? A może chcesz już się zapisać? 26 go kwietnia wszystko Ci opowiemy.
Co to jest JDM MAGIS?
Magis znaczy „więcej”, „bardziej”. Św. Ignacy z Loyoli używał często tego łacińskiego słowa by zachęcać i mobilizować innych, by żyli pełnią życia danego im przez Boga. Taką nazwę noszą też międzynarodowe spotkania organizowane przez jezuitów od 1997 r. Młodzi ludzie (18-30 lat) z różnych krajów gromadzą się by dzielić doświadczenie wiary i służby zawierając nowe znajomości i przyjaźnie. Pochodzą oni z różnych kultur, mają różne historie i oczekiwania. Jednoczy ich jednak Magis: pragnienie by żyć pełniej!
W tym roku polscy jezuici postanowili połączyć międzynarodowe doświadczanie MAGiS z tradycją krajowych Jezuickich Dni Młodzieży i tak zrodził się JDM MAGiS. JDM MAGiS to rodzaj pielgrzymki, nie wakacji. Pielgrzymowanie może zmienić sposób w jaki patrzysz na siebie, innych i świat. To początek historii, której koniec dopiero czeka na zapisanie. Jaką historią chcesz by było Twoje życie? Ignacy z Loyoli był przekonany, że każda historia życia jest współtworzona z Bogiem. Jak to możliwe? Przyjedź na JDM MAGiS i się o tym przekonaj, doświadczając jak Bóg działa w każdej chwili Twego życia. Tematem tegorocznego spotkania są słowa: „Niech świeci wasze światło przed ludźmi!”

Co to są eksperymenty ignacjańskie?
Eksperymenty ignacjańskie to 5 dni doświadczenia czegoś nowego, czegoś innego. To podjęcie wyzwania, które każdy sam sobie postawi, by doświadczyć magis, by żyć bardziej! Wejście w duchowe doświadczenie JDM MAGiS pozwala lepiej się zorientować na temat tego gdzie jest moje miejsce. Dzieje się to poprzez uważne i świadome poznawanie siebie i swoich reakcji w różnych sytuacjach. Eksperymenty ignacjańskie mają być wyzwaniem. Mają postawić uczestnika wobec sytuacji zaskakujących, nieprzewidzianych by przez to lepiej poznał on siebie. Świadome stawienie czoła temu wyzwaniu daje nową perspektywę patrzenia. To pozwala nie tylko bardziej rozumieć siebie i swoje potrzeby, ale także wejść na głębszy poziom relacji z Bogiem. W praktyce wyzwanie przed jakim może stanąć uczestnik JDM MAGiS może mieć różny charakter. Samo zaangażowanie podejmowane w ramach eksperymentu może być bardzo wymagające. Innym wyzwaniem mogą okazać się ludzie z którymi przyjdzie nam współpracować i żyć, a którzy mogą mieć inną wrażliwość i pochodzić z innej kultury. JDM MAGiS proponuje wiele różnych eksperymentów ignacjańskich: polegających na pielgrzymowaniu czy pracy na rzecz innych, związanych z duchowością lub sztuką. Istnieje wiele sposobów by lepiej poznać świat i siebie oraz by szukać Boga we wszystkim. Niosąc plecak pielgrzyma, pomagając innym, rozwijając swoją wrażliwość, wyobraźnię i duchowe zmysły kontemplując piękno natury, sztuki czy Bożej obecności, próbując wcielać wiarę w życie, doświadczając własnej słabości i mocy, własnych ograniczeń i talentów... Wszystko to będzie naszą drogą byśmy na wzór św. Ignacego doświadczając Bożego prowadzenia poszerzali nasze horyzonty ku pełni życia.

Koszt
Całkowity koszt udziału za 10 dni to 400 zł (plus ewentualny koszt przejazdu z miejsca eksperymentu do Świętej Lipki 16 lipca). Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na wyjazd do 4 maja otrzyma rabat 25 procent. Warto pamiętać, że środki uzyskane od uczestników to ok. połowa całego budżetu JDM MAGiS. Pozostałą część zapewniają darczyńcy

Zapisy
JDM MAGiS jest organizowany z myślą o osobach związanych z jezuitami i duchowością ignacjańską. Uczestnicy są przyporządkowani do jezuickich duszpasterstw. Dlatego zanim uzupełni się formularz zgłoszeniowy należy skontaktować się z jezuitą z duszpasterstwa. On da zielone światło do zapisu i ewentualnie odpowie na pytania. W Nowym Sączu zapisy przyjmuje o. Jarosław Studziński SJ – duszpasterz DA STRYCH. Po otrzymaniu zielonego światła od duszpasterza oraz po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego w ciągu kilku dni otrzyma się odpowiedź o przyjęciu zgłoszenia. Warunkiem wpisu na listę uczestników danego eksperymentu jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 25 procent kosztów, czyli 100 zł. Ilość uczestników poszczególnych eksperymentów jest ograniczony. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji:
http://jdm.jezuici.pl/pl
FB: https://www.facebook.com/events/1570561179882384/

(KB)


Dziękujemy za przesłanie błędu