Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
19/03/2016 - 20:45

Ziarno zostało zasiane-rekolekcje wielkopostne w Łącku

"Te rekolekcje sprawiły, że przestałam się bać" – podsumowuje swój udział Ewa, wolontariuszka ŚDM w Łącku. 16 marca zakończyły się w tamtejszym gimnazjum rekolekcje przygotowane przez wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży i parafię pw. św. Jana Chrzciciela.

Rekolekcje ŁąckoKiedy miałam stanąć przed grupą i uczniami gimnazjum i pokazywać układ do hymnu to nie wahałam się, ale to zrobiłam. Najbardziej zapamiętałam, że po prostu świetnie się bawiłam – opowiada Ewa. Przez trzy kolejne dni – od 14 do 16 marca, młodzież z gimnazjum w Łącku wzięła udział w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki poprowadził ksiądz Jacek Gęca – salezjanin, a tematem rekolekcji wybrano hasło związane z ŚDM – „Błogosławieni miłosierni”. Przedmiotem rozważań w ciągu tych trzech dni były żywoty błogosławionych – Karoliny Kózkównej i Piotra Frassati.

Ksiądz Paweł znalazł kilka pomysłów które później połączył. Zaprosił nas i razem staraliśmy się przekazać to co w nas najlepsze – mówi Ewa. W ciągu dwóch pierwszych dni poza naukami rekolekcyjnymi, uczniowie obejrzeli film o bł. Karolinie, a także wzięli udział w Drodze Krzyżowej. Ostatni dzień rekolekcji związany był z inicjatywą Światowych Dni Młodzieży. Po uroczystej mszy świętej uczniowie wzięli udział w "Głoszeniu Ewangelii czyli powiedz, powiedz czemu jesteś wolontariuszem ŚDM-u" – wszyscy zaangażowani w dni młodych przygotowali pantomimę, śpiewy i modlitwy.

Co najbardziej spodobało się uczestnikom to projekcja filmiku przygotowanego przez jednego z gimnazjalistów - Jakuba Mrówkę. Była to alternatywna wersja ŚDM-owego spotu promującego to wydarzenie sfilmowana w Łącku oraz okolicachRekolekcje Łacko. Można ją zobaczyć na profilu facebookowym ks. Pawła Przybyło oraz stronie parafii.

Na zakończenie rekolekcji pomodliliśmy się w intencji ŚDM oraz we wszystkich trudnych sprawach, a także zachęciliśmy się nawzajem do odmawiania różańca i koronki do Bożego Miłosierdzia – podsumowuje ksiądz Paweł - Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na wzrost tego ziarna. Rekolekcje były przeprowadzone bardzo ciekawie, ale to tylko dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – gimnazjalistów, którzy złożyli piękne świadectwo swojej wiary.

Filip Lisak (Diecezjalne Biuro Medialne)
Fot. ks. Paweł Przybyło (parafia Łącko)

Rekolekcje Łącko


Dziękujemy za przesłanie błędu