Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
26/04/2016 - 13:25

Wciąż brakuje wolontariuszy na ŚDM- rekrutacja do końca kwietnia

Pomimo, że do pomocy podczas Światowych Dni Młodzieży zarejestrowanych jest już 10 tys. wolontariuszy, to Polski Komitet Organizacyjny szacuje, że potrzeba jeszcze ok. 8 tys. polskiej młodzieży gotowej pomóc. Rekrutacja polskich wolontariuszy trwa jeszcze do końca kwietnia.

Wolontariusze ŚDMPodczas organizowania tak wielkich wydarzeń, jakimi są Światowe Dni Młodzieży potrzeba jest bardzo dużo młodych ludzi, gotowych pomóc.

Do głównych obowiązków wolontariusza należeć będzie opieka nad pielgrzymami, ich przyjmowanie (na dworcach, przystankach i lotniskach), udzielanie im informacji, praca w centrum prasowym, tłumaczenia (ustne i pisemne), organizacja i logistyka podczas wydarzeń, przygotowywanie miejsc katechez i innych spotkań, opieka nad grupami w parafiach (wyżywienie i zakwaterowanie) i w innych punktach na terenie archidiecezji krakowskiej, które będą służyć jako miejsca zakwaterowania pielgrzymów. „Wolontariusz będzie wszędzie tam, gdzie będzie pielgrzym” – mówią organizatorzy ŚDM.

Wolontariusze, podobnie jak pozostali uczestnicy ŚDM muszą uiścić opłatę, jednak jest ona niższa niż w przypadku pozostałej młodzieży. Dodatkową nagrodą jest spotkanie z papieżem Franciszkiem na specjalnym spotkaniu dla wolontariuszy.

Warunkiem zostania wolontariuszem ŚDM jest pełnoletniość oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego.

(P)

fot. archw. Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu