Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
05/07/2016 - 15:10

Sądecki pielgrzym: Medziugorje – komunikat Watykanu

Rok temu Franciszek na pokładzie samolotu, wracając z pielgrzymki do Sarajewa, nieoczekiwanie oświadczył, że jesienią (2015 roku ) należy spodziewać się stanowiska Watykanu w sprawie Medziugorje. Stanowisko na jesieni ubiegłego roku nie zostało opublikowane.

Wczoraj media (Gość Niedzielny, Deon) obiegła taka informacja:

,,W związku z pojawieniem się w mediach informacji o możliwej nominacji administratora apostolskiego dla sanktuarium w Medjugorje dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi stwierdził, że jest to jedna z hipotez roboczych i dotychczas w tej kwestii nie została podjęta żadna decyzja.

Ksiądz Lombardi zauważył, że gdyby taka decyzja weszła w życie, oznaczałoby to bezpośrednie podporządkowanie sanktuarium w Medjugorie Stolicy Apostolskiej. Jest jednak zbyt wcześnie, by mówić o nastawieniu wobec domniemanych objawień, czy też decyzji, która ma zapaść w najbliższej przyszłości.,,

Rocznie odwiedza Medziugorje ponad 2 mln osób. Trwa to już 35 lat. Duża część z tych osób   zaczyna żyć według przekazów z Medziugorje tzw- 5 kamieni (1. Spowiedź raz w miesiącu lub zaraz po grzechu ciężkim, 2. Eucharystia jak najczęściej 3. Biblia codziennie 4. Modlitwa różańcowa codziennie 5. Post o chlebie i wodzie w środy i piątki jeżeli zdrowie nie pozwala to post od innych rzeczy.)

Trudno się w tym dopatrzeć niezgodności z Ewangelią. Można się raczej doszukać  niezgodności z zamysłem  przeciwnika Świętego Kościoła. Brak  jednego  z „tych kamieni”  uwidacznia się w ostatnim czasie. Ten „kamień” doceniała w swoim życiu duchowym św. Faustyna.

Tekst poniżej pisany w 2013 roku, zobaczcie czy nie potwierdziły się słowa tyczące muzułmanów ?

https://sadeczanin.info/blogosfera/s%C4%85decki-pielgrzym/medziugorje-pierwszy-kamie%C5%84-czyli-post-cz-ii

Sądecki Pielgrzym

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu