Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
15/03/2016 - 06:30

Nowy Sącz: Wolontariusze potrzebni od zaraz

Chcesz pomóc w przeprowadzeniu Tygodnia Misyjnego w Twojej parafii lub okręgu? Zapisz się i twórz z nami Światowe Dni Młodzieży!

Wolontariat ŚDMRuszają zapisy do okręgowego wolontariatu ŚDM na terenie naszego miasta. Chętni wolontariusze przejdą szkolenia niezbędne do pełnienia określonych funkcji, dzięki którym zdobędą nowe, przydatne umiejętności. Każdy zainteresowany, w zależności od indywidualnych talentów i zainteresowań, będzie miał możliwość dołączyć do jednej z czterech sekcji wolontariatu: logistycznej, muzycznej, językowej oraz medialnej. Organizatorzy liczą na pomoc wolontariuszy zarówno w trakcie Tygodnia Misyjnego (20-25.07.2016r.), jak i w czasie przygotowań do tego wydarzenia.

Do zadań sekcji medialnej należeć będzie przede wszystkim pisanie tekstów prasowych, dokumentacja w postaci krótkich filmików, fotorelacja oraz tworzenie grafiki komputerowej. Z tego względu organizatorzy zapraszają do włączenia się w prace wszystkich, którzy są odpowiedzialni i kreatywni oraz potrafią i lubią pisać teksty prasowe.

Sekcja logistyczna odpowiedzialna jest za techniczno-organizacyjny aspekt przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Wszystkie wydarzenia realizowane w tym czasie wymagać będą dobrego zaplanowania i realizacji, tak, aby biorący w nich udział czuli się bezpiecznie i komfortowo. Jeśli masz ukończone 18 lat, jesteś rzetelny, kreatywny, komunikatywny i otwarty, lubisz pracować w zespole, planować oraz podejmować decyzje – ta sekcja jest właśnie dla Ciebie.

Nieodłącznym elementem ŚDM jest różnorodność językowa, z tego też względu istnieje duża potrzeba zaangażowania ludzi, którzy sprawnie posługują się językami obcymi. Ta umiejętność będzie pomocna zarówno w trakcie przygotowań, jak i w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży. Sprawna komunikacja przyczyni się do komfortowego i bezpiecznego przeżycia czasu, który jest przed nami.

W trakcie Tygodnia Misyjnego wolontariat muzyczny będzie posługiwać podczas Mszy Świętych, uwielbień oraz katechez. Prowadzącym szczególnie zależy na uwrażliwieniu zainteresowanych na piękno muzyki liturgicznej, przez co sekcja muzyczna nie wiąże się jedynie z przygotowaniem do ŚDM. Dzięki warsztatom muzycznym, uczestnicy wzbogacą swoje umiejętności, które przeniosą do swoich rodzinnych parafii, gdzie będą mogli upiększać muzyką każdą uroczystość.

Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie maila na adres [email protected] lub o kontakt telefoniczny z okręgowym duszpasterzem młodzieży ks. Januszem Faltynem 533 555 214. W mailu prosimy o podanie informacji odnośnie wyboru sekcji. Po skontaktowaniu z organizatorami chętnym zostaną udzielone niezbędne informacje o zakresie i terminach pracy danej sekcji. Do pomocy zachęcamy wszystkich, jednakże wolontariuszem zostać mogą jedynie osoby, które do dnia 20 marca 2016r. będą miały skończone 16 lat.

Okręgowe Biuro ŚDM (AG)Dziękujemy za przesłanie błędu