Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
20/04/2016 - 07:05

Nowy album zawierający pół tysiąca chrzcielnic

Jego promocja odbędzie się 22 kwietnia w Tarnowie. Album zaprezentowany zostanie podczas diecezjalnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Publikacja nosi tytuł Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej. Autorem projektu jest ks. dr Jan Bartoszek.

Album- chrzecielniceRóżnorodność stylów, różnorodność zdobień chrzcielnic powoduje, że album staje się ciekawą przygodą, w którą widz zostaje zaproszony aby poznać nie tylko teologię chrztu, która też ujawnia się w ozdabianiu chrzcielnic, ale również style i historię. Album jest również zachęta do tego, aby księża wrócili do sprawowania sakramentu Chrztu przy chrzcielnicach – dodaje ks. Bartoszek. – Czasami ze względów praktycznych, jeśli jest dużo chrztów w parafii, sakrament jest udzielany w centralnej części kościoła przy głównym ołtarzu, bo może przy chrzcielnicy nie ma już miejsca. Ten symbol jest na tyle ważny, że warto do niego powracać – dodaje.

Album Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej będzie można nabyć w dniu jego promocji, czyli 22 kwietnia, w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Będzie także dostępny w księgarniach Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej Biblos.

(P)
źródło: rdn.pl


Dziękujemy za przesłanie błędu