Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
01/12/2015 - 06:20

New Day zdobywcą Złotego Krążka Festiwalu Chrześcijańskie Granie

Zdobywcą tegorocznej Premiery 2015 r. podczas V Festiwalu Chrześcijańskie Granie jest pochodzący z Sądecczyzny zespół New Day. W festiwalu, który odbył się w dniach 27- 28 listopada w Warszawie udział brał także sądecki raper Arkadio.

Festiwal Chrześcijańskie Granie, to nie tylko czas na uwielbienie Boga, ale także możliwość wspólnego przebywania z drugim człowiekiem. Najważniejszym punktem festiwalu jest koncert premier. W tym roku o Złoty Krążek walczyło pięć zespołów: Arkadio, Albo i Nie, ks. Jakub Bartczak, El Camino i New Day, zakwalifikowanych przy wcześniejszej selekcji przeprowadzonej przez czołowych dziennikarzy radiowych z całej Polski.

Zdobywcą Złotego Krążka oraz nagrody specjalnej Prezydenta RP Andrzeja Dudy jest zespół New Day za utwór „Pod Prąd”.

W skład zespołu wchodzą :

Natalia Górka- wokal,

Mirosław Bogoń - piano,

Tomasz Kubala - bas,

Rafał Boni Boniśniak – perkusja

Utwór jest zapowiedzią nowej płyty zespołu, która ukaże się w maju 2016 r.

Instrumentaliści zespołu pochodzą z Lipinek oraz z Sękowej, natomiast wokalistka jest mieszkanką Piwnicznej- Zdroju.

Bardzo cieszymy się z werdyktu, który nie ukrywamy, był dla nas ogromnym zaskoczeniem- zaznacza wokalistka zespołu Natalia Górka- chcemy jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękować, a w szczególności organizatorom festiwalu, którzy wkładają mnóstwo pracy i serca w to wyjątkowe i wartościowe wydarzenie. Nagrody nagrodami, oczywiście jest to ogromny zaszczyt i wielka radość dla nas, ale najważniejsza jest w tym wszystkim idea tego wydarzenia. Świetnie na koniec powiedział wokalista zespołu Soudarion, że wszyscy strzelamy do jednej bramki, wszyscy mamy wspólny cel, którym jest ewangelizacja. I to jest piękne!- podsumowała Natalia.

(P)

fot. fanpage/ New DayDziękujemy za przesłanie błędu