Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
11/12/2015 - 10:35

Medziugorje - decyzja Watykanu na koniec jesieni?

Latem bieżącego roku wszelkie serwisy informacyjne obiegły wiadomości że na jesieni należy spodziewać się stanowiska Watykanu w sprawie Medziugorje.
Astronomiczna jesień kończy się 22 grudnia.
Początki fenomenu Medziugorje sięgają 24 czerwca 1981 roku wtedy kilkorgu dzieciom miała ukazać się Matka Boża. Sprawa nie ma końca, według (już dziadków) widzących - mają nadal objawienia. Tak zdawkowo pisze się o Medziugorje kładąc i kończąc akcent na słowo - objawienia.
Po co? - objawienia, o czym - objawienia?, co sprawiły?- objawienia o tym się za wiele nie dyskutuje i nie pisze.
Jeżeli widzący z Medziugorje mówią prawdę, to nie należy spodziewać się takiego prostego happy endu, że Watykan uzna Medziugorje ,,za prawdziwe" i dojdzie jeszcze jedno miejsce na mapie pielgrzymowania.
Pierwszy taki "sporny z Maryją" objawiającą się w Medziugorje punkt to sprawa postu. Według widzących Maryja od 1981 roku nawołuje do podejmowania postu o chlebie i wodzie w środy i piątki w konkretnych intencjach. Kościół czyni odwrotnie - znosi, łagodzi posty.
Post oddolnie wchodzi jednak do Kościoła. Sami kapłani mówią, że chociażby przed wyborami bardzo wiele osób pościło w intencji zwycięstwa dobra nad złem.
Papież Franciszek w adhortacji Evangeli Gaudium jakby tą oddolność potwierdza, pisze, że czasami pasterz ma podążać z boku, czasami nawet za owcami, bo one wyczuwają dobry kierunek.
Bez postu Kościół wygląda trochę jak zegarek z usuniętym trybikiem.
Drugim punktem jest jakby inny scenariusz mających nastąpić wydarzeń. Mirjana Dragicević - Soldo, jedna z wizjonerek, mówi (i wielu to potwierdza), że otrzymała od Matki Bożej biały zwój z nieokreślonego "nieziemskiego" materiału, na którym jak przyjdzie czas, ma się pojawić tekst, który zostanie odczytany. Czas ten ma być poprzedzony przez Mirjanę 7-dniowym postem.
Mirjana, jak mówi, zgodnie z poleceniem Maryi wybrała kapłana, który ma też podjąć post i odcztać ten tekst. Jest to jedna z tajemnic dla nas, które widzący z Medziugorje już poznali.
Wszystkich tajemnic jest siedem.
Po kilku dniach od odczytania tajemnice mają się wypełnić.
Skoro są tajemnice do wypełnienia, to dywagacje, że uznają, nie uznają Medziugorje nie mają sensu. Wybrany kapłan do odczytania tajemnic - Petar Ljubićić OFM kończy w przyszłym roku 70 lat.
Gdy się go spotyka, kiedy głosi konferencje, emanuje od niego nadzieja i pokój. Głosi z radością chwałę Bożą. Tak jak w niedawnych czytaniach mszalnych, mimo wizji apokaliptycznych - nie bój się.
Do astronomicznego końca jesieni pozostało parę dni. Można czekać na stanowisko Watykanu albo zapytać swojego proboszcza, czy bez stanowiska Watykanu można już użyć "pięciu kamieni z Medziugoje":
1. Comiesięczna spowiedź (lub niezwłocznie po grzechu ciężkim).
2. Eucharystia (jak najczęściej).
3. Codzienna lektura Pisma Świętego.
4. Codzienne odmawianie Różańca Świętego.
5. Post o chlebie i wodzie środa, piątek (jeżeli zdrowie nie pozwala to post np. od seriali, Facebooka).
Sądecki Pielgrzym
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu