Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
21/01/2016 - 12:00

Ks. prof. Michał Heller z medalem „Za mądrość obywateli”

Ksiądz Michał Heller, światowej sławy profesor nauk filozoficznych, teolog, fizyk i kosmolog, Od lat związany z Wydziałem Filozoficznym Papieskiej Akademii Teologicznej oraz Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowi otrzymał od władz województwa małopolskiego medal „Za mądrość obywateli”

– To dla nas wielki zaszczyt, że mamy w swoim gronie tak wybitnego Małopolanina. Jeszcze raz serdecznie gratuluję Księdzu Profesorowi – mówił podczas uroczystości wręczenia odznaczenia Grzegorz Lipiec z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Jak podkreślał Lipiec, ksiądz Michał Heller od lad udowadnia, że nawet bardzo zaawansowaną wiedzą naukową można dzielić się w sposób przystępny i ciekawy dla osób nie związanych z daną dziedziną.

– Tu w Krakowie do tytułu profesora przywiązuje się ogromną wagę. W tym duchu i ja byłem wychowany. Wiadomo przecież, że bywa się ministrem, marszałkiem... ale profesorem jest się przez całe życie – mówił nie kryjąc podziwu Grzegorz Lipiec przypominając przy okazji, że ks. Heller w 2011 roku został wyróżniony Srebrnym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego.  

(mika)

Źródło:UMWMDziękujemy za przesłanie błędu