Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
10/01/2016 - 15:45

Konferencje ks.P. Pawlukiewicza:Pokorni dziękują za to,co udało się osiągnąć.”

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. „Seks- poezja czy rzemiosło”, „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka” oraz „Porozmawiajmy spokojnie o...”

ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza wygłoszony w Boże Narodzenie, zamieszczony w Świętokrzyskich kazaniach radiowych.... Zapraszamy do rozważania.

„To są drogowskazy dla nas: Jezus rodzi się na drogach nieplanowanych. Rodzi się w twym sercu tam, gdzie godzi się na to, że Twoje małżeństwo nie jest takie, jak z panieńskich i kawalerskich marzeń. Gdzie uznajesz, fakt, że twoi najbliżsi nie chcą się zmieniać według twoich oczekiwań. Że miały być upragnione studia, tytuły naukowe, a nic z tego nie wyszło. Że praca nie taka, że nagła choroba poplątała wszystko. Że Polska ciągle nie ta wymarzona. Proszę mnie dobrze zrozumieć: nie promuję tu postawy kapitulacji w realizowaniu swoich zamiarów. Powinniśmy zabiegać o ich spełnienie. Ale w relacjach ze światem, z bliźnimi napotkamy granice, których nierzadko nie da się przekroczyć. Ludzie pyszni wpadają wtedy najczęściej we wściekłość. Pokorni dziękują za to, co udało się osiągnąć.”

(Fragment pochodzi z książki pt. Świętokrzyskie kazania radiowe, Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy, Kraków- Warszawa 2012, str. 29-30.

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu