Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
06/02/2016 - 07:35

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: Warto trwać przy Chrystusie!

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. „Seks- poezja czy rzemiosło”, „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka” oraz „Porozmawiajmy spokojnie o...”

ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza wygłoszony w Boże Narodzenie, zamieszczony w Świętokrzyskich kazaniach radiowych.... Zapraszamy do rozważania.

„Warto trwać przy Chrystusie. Warto o tym świadczyć. Warto o to walczyć, choć niekiedy nie widzimy żadnych owoców swoich starań. Antyklerykałowie trzymają się mocno. Ale wszyscy oni będą kiedyś umierać. Nie mówię tych słów z satysfakcją nasyconą przekonaniem, iż rachunki krzywd zostaną wtedy wyrównane. Wręcz przeciwnie. Wielu z nich będzie w naprawdę trudnej sytuacji, bo ich nieustanna krytyka Kościoła, to często w istocie odrzucenie Boga i jego miłości. I może ostatnią dla nich deską ratunku będzie, to, że mieli w pracy takiego kolegę czy koleżankę, którzy przyznawali się do Chrystusa. Może ktoś, kto dziś patrzy na siostrę zakonną i puka się w głowę, ktoś kto kpi z pracy księdza, poniża wierzącego kolegę, kuzyna, sąsiada, kiedyś dzięki ich postawie uchroni się przed piekłem. Może ktoś wspomni w chwili śmierci swoją matkę i jej prostą pobożność. Chrześcijanin ma być, jak lampa, jak latarnia morska, która w mroku śmierci wskaże ludziom zagubionym wejście do nieba.”

(Fragment pochodzi z książki pt. Świętokrzyskie kazania radiowe, Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy, Kraków- Warszawa 2012, str. 179-180.

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu