Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
27/12/2015 - 15:15

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: W rodzinie trzeba wracać do Boga

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. Seks- poezja czy rzemiosło, Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka oraz Porozmawiajmy spokojnie o...

ks. PawlukiewiczPoniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza wygłoszony w Święto Świętej Rodziny, zamieszczony w Kazaniach radiowych. Tomie 2. Zapraszamy do rozważania.

„W dzisiejsze Święto Świętej Rodziny warto, by małżonkowie zapytali samych siebie, czy bliżej im do związku Adama i Ewy, czy do małżeńskiej miłości Maryi i Józefa. Myślę, że wiele małżeństw zmaga się gdzieś pomiędzy tymi dwoma światami. Oby przyjrzeli się pilnie domowi w Nazarecie. Był on tak piękny, bo żyła w nim mężczyzna, który mało mówił, ale był dzielny i duchowo mocny. I żył w nim zachwycony swoimi rodzicami Jezus. Był On posłusznym dzieckiem, choć we wszystkim przerastał Maryję i Józefa. Pamiętajcie o tym, drodzy rodzice, dzieci- trzeba ciągle wracać do swoich kobiecych, męskich i dziecięcych serc. Nie wolno zamieniać się miejscami. Trzeba wracać do Boga. Nie do ckliwej pobożności, ale do żywego Boga- źródła męstwa i piękna. Bo jeśli w rodzinie Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu.”

(Fragment pochodzi z książki pt. Kazania radiowe, tom 2, Oficyna Wydawnicza „Liberton”, Warszawa 2011, s. 40)

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu