Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
23/01/2016 - 08:50

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: On uciśnionych czyni wolnymi

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. Seks- poezja czy rzemiosło, Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka oraz Porozmawiajmy spokojnie o...

ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza wygłoszony w Święto Świętej Rodziny, zamieszczony w Kazaniach radiowych, tomie 2. Zapraszamy do rozważania.

„Jezus zapowiada w synagodze, że to On jest tym, który więźniom głosi wolność. Więźniom grzechu, egoizmu, kariery, pieniądza, seksu. On niewidomym daje spojrzenie. Przywraca wzrok duszy tym, którzy przestali widzieć bliźniego i przyjaciela w mężu, matce, koledze z pracy. On uciśnionych czyni wolnymi. Właśnie tych, którzy mówią: nie daję rady, mam już wszystkiego dość, nie widzę w tym wszystkim sensu. Jezus dokonuje tego przez słowo spisane na kartach Biblii. Dlaczego więc Pismo Święte, chyba dość powszechnie obecne w domach ludzi, jest jednak ciągle dla wielu tylko ozdobą domowej biblioteczki czy regału?”

(Fragment pochodzi z książki pt. Kazania radiowe, tom 2, Oficyna Wydawnicza „Liberton”, Warszawa 2011, s. 114)

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu