Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
03/01/2016 - 16:45

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: Pustka to przejaw braku życia

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. „Seks- poezja czy rzemiosło”, „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka” oraz „Porozmawiajmy spokojnie o...”

Ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza wygłoszony w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, zamieszczoną w Kazaniach radiowych tom2. Zapraszamy do rozważania.


„Święty Jan zapisał taką wypowiedź Zbawiciela: Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości. Tego nam chyba brakuje najbardziej: życia. Jakoś to intuicyjnie czujemy. Coś dzieje się z naszym życiem. Choć na co dzień studiujemy, pracujemy, krzątamy się wokół tylu spraw, to gdzieś w głębi pojawia się poczucie pustki, która dosłownie paraliżuje, Jako lekarstwo, często dokładamy sobie kolejną dawkę aktywności, porównujemy się z innymi, szukamy przygód, ale i to nie pomaga. Bowiem ta pustka to przejaw braku życia, braku Boga w sercu. Można być dyrektorem, artystą, działaczem, człowiekiem pełnym aktywności i....nie żyć.”

(Fragment pochodzi z książki pt. Kazania radiowe 2003-2009, Oficyna Wydawnicza „Liberton”, Warszawa 2011, str. 30)

(P)

fot. własneDziękujemy za przesłanie błędu