Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
12/03/2016 - 20:00

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: Dlaczego chwile szczęścia są takie krótkie?

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. „Seks- poezja czy rzemiosło”, „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka” oraz „Porozmawiajmy spokojnie o...”

ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza zamieszczony w Świętokrzyskich kazaniach radiowych.... Zapraszamy do rozważania.

„Niejeden człowiek wierzący nosi w swoim sercu pewną wątpliwość, a może nawet żal do Pana Boga. Myśli sobie, bowiem: skoro Stwórca jest wszechmocny, to dlaczego nam bardziej nie pomaga? Dlaczego chwile szczęścia są takie krótkie?Dlaczego głodnym nie da chleba, chorym nie ulży w cierpieniach? Czy Bóg tego nie chce zrobić czy nie może? Odpowiedz jest jednoznaczna: I chce i może. To, dlaczego tego nie czyni? Żebyśmy byli glodni nieba. Żebyśmy chcieli iść do domu Ojca. Wielkim problemem dla nas chrześcijan jest dość powszechny brak żywej fascynacji niebem.”

(Fragment pochodzi z książki pt. Świętokrzyskie kazania radiowe, Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy, Kraków- Warszawa 2012.)

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu