Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
01/02/2016 - 07:15

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: Często w najbliższych widzimy wrogów

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. „Seks- poezja czy rzemiosło”, „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka” oraz „Porozmawiajmy spokojnie o...”

ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza, zamieszczonej w Kazaniach radiowych. Zapraszamy do rozważania.


"Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku. Chrześcijanin, to człowiek, który wie, że szatan przez zranienie serca może sprowadzić na nas duchowa schizofrenię. Wtedy często w najbliższych nam osobach- w matce, w ojcu, w żonie, w mężu, w rodzeństwie widzimy największych wrogów. Nierzadko natomiast zwracamy nasze serca do tych, którzy tak naprawdę nas nie kochają. Jedynym ratunkiem,na to kłamstwo jest Jezus. Nasz lekarz i nasza światłość. Trzeba przywołać i zapytać: Panie widzisz mojego ojca, widzisz mojego męża, moja żonę? Powiedz mi, jaki on, ona jest? I być może Zbawiciel nam powie: Twoja mama bardzo się boi. Ona?! Przecież ciągle krzyczy i się czepia! Właśnie dlatego, że panicznie się lęka. Jezus może powie niejednej żonie: Twój mąż nie potrafi cię kochać! Ma serce kilkunastoletniego chłopca. Nie widzisz tego? Mądrzy się, popisuje, rani cię, bo tak naprawdę jest wściekły na siebie i wie, że życie mu nie wychodzi. Mój mąż? On? Przecież mnie zdradził! Pokochał inna kobietę! Nie pokocham innej kobiety. On nikogo nie potrafi kochać. Wiąże się z kimś innym, bo chłopiec ciągle potrzebuje nowego zachwytu nad sobą. To jedna z największych rewelacji, jaką mówi nam Bóg:świąt nie jest taki, jakim widzą go twoje oczu!”

(Fragment pochodzi z książki pt. Kazania radiowe 2003-2009, Oficyna Wydawnicza „Liberton”, Warszawa 2011, str. 96-97)

(P)

fot. deonDziękujemy za przesłanie błędu