Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
Niosą pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, potrzebują własnego busa. W sieci ruszyła zbiórka
Fundacja Bratnia Dusza niesie pomoc i wsparcie ofiarom wojny w Ukrainie. Problemem organizacji jest brak własnego, odpowiednio dużego pojazdu umożliwiającego transport darów i osób. Członkowie fundacji zbierają więc pieniądze, za które kupią busa.
26/11/2022
Tu produkują silniki lotnicze dla Ukrainy. Niedawno aresztowano prezesa firmy
Narodowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Ukrainy podjęła decyzję o nacjonalizacji ukraińskich przedsiębiorstw o charakterze strategicznym, w tym – Motor Siczy - jednego z największych europejskich producentów silników lotniczych i turbin przemysłowych.
23/11/2022
Szwajcaria mówi „nie”. Niemcy nie mogą przekazać Ukrainie amunicji
Po pokonaniu wewnętrznych oporów, Niemcy zaczęły przekazywać Ukrainie sprzęt ciężki niezbędny do kontynuowania działań zbrojnych. Na pierwszy rzut poszły działa samobieżne Gepard. Są one pomocne zwłaszcza w rażeniu celów powietrznych mających blokować port w Odessie. Są one jednak bardzo szybkostrzelne, więc konieczne okazały się regularne dostawy amunicji dla nich. Niestety, nie okazało się to tak proste, jak myślano w Berlinie.
23/11/2022
Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________
table-gospodarka