Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
Jak słynny ukraiński producent sosów próbuje przetrwać wojnę dzięki pomocy konkurentów
Jeszcze do niedawna, Ukraina była jednym ze światowych liderów eksportu żywności i jednym z 10 największych dostawców produktów rolnych.
17/03/2023
Kolaboranci w sutannach i zmiany w ukraińskim życiu religijnym
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia były dla Ukraińców wyjątkowe. Nie tylko dlatego, że upływają pod znakiem wojny. Cześć Ukraińców obchodziła je nie 7 stycznia, tylko 25 grudnia, a świąteczne nabożeństwo w najważniejszej świątyni - soborze Zaśnięcia Bogurodzicy Ławry Peczerskiej po raz pierwszy od 300 lat odprawiał zwierzchnik ukraińskiej cerkwi.
15/02/2023
Brytyjskie dostawy broni na Ukrainę
Zjednoczone Królestwo zajmuje drugą pozycję w rankingu państw przeznaczających środki pieniężne na pomoc Ukrainie. Pomoc wojskowa Londynu jest niezbędna do wygrania wojny przez Zachód. Wielka Brytania zapowiada dalsze wspieranie Ukrainy, a inwestorzy przygotowują się do jej odbudowy. Przeszkodą w kontynuowaniu polityki zagranicznej Królestwa jest ubożenie się społeczeństwa.
14/02/2023
Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________
table-gospodarka