Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Wycieczki, Pikniki, Festyny

Fundacja Sądecka sponsoruje pielgrzymki, wycieczki, wyprawy do kina, festyny i pikniki organizowane przez szkoły, parafie, stowarzyszenia. Na przychylność prezesa Fundacji mogą liczyć przede wszystkim organizatorzy imprez dla dzieci oraz o charakterze edukacyjnej.

Z pomocy finansowej Fundacji wielokrotnie korzystały sądecki parafie nie tylko Niskowej, Trzetrzewinie i Marcinkowicach. Fundacja wykupywała całe seanse w kinach na szczególnie wartościowe filmy, jak np. w 2009 roku – film o ks. Jerzym Popiełuszce i gen. Emilu Fieldorfie „Nilu”. Bilety trafiały do osób, które w innym przypadku nigdy by się nie wybrały do kina.

Wielokrotnie z Fundacją sądecką peregrynowali na Jasną Górę, duchowej stolicy Polski, samorządowcy, sołtysi, strażacy. Celem pielgrzymek była także Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki i Licheń.

Fundacja sponsoruje także wycieczki o charakterze krajoznawczym i edukacyjnym. Szczególnym wzięciem cieszą się wyprawy na dawne Kresy wschodnie Rzeczypospolitej. To prawdziwa lekcja historii Polski. Na przykład w listopadzie 2007 roku odbyła się 5-dniowa wycieczka do Wilna. Po drodze nasi podróżnicy nawiedzili sanktuaria na Warmii i Podlasi, odwiedzili Okopy koło Suchowoli, rodzinną miejscowość Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. W Wilnie pierwsze kroki skierowali pod Ostrą Bramę, a następnie na cmentarz na Rossie.

Z kolei w maju 2008 roku zorganizowano wycieczkę na Ukrainę. Na trasie wyprawy znalazł się m. in. Lwów, Chocim i Kamieniec Podolski, miejsca tak bardzo związane z historią Polski. Zetknięcie się z rzeczywistością za wschodnią granicą pozwoliła wycieczkowiczom docenić osiągnięcia III RP. W drodze powrotnej w Medyce Nasi podróżnicy wzięli głęboki oddech, że to już Polska…

W 2011 roku – członkowie stowarzyszeń współpracujących z Fundacją Sądecką oraz przedstawiciele samorządów lokalnych uczestniczyli w projekcie filmu „Bitwa Warszawska”.

Kontakt:
Fundacja Sądecka
Niskowa 161, 33-395 Chełmiec

biuro:
ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz
tel. (18) 475 16 20
fax (18) 475 16 50
e-mail: sekretariat@sadeczanin.info

Koordynator:
Przemysław Bawołek
p.bawolek@sadeczanin.info
tel. (18) 475 16 30

Grzegorz Wasiluk
g.wasiluk@sadeczanin.info
tel. (18) 475 16 48