Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
27/05/2022 - 17:10

За що українці можуть отримати штраф у Польщі

Вторгнення Росії в Україну спричинило прибуття до Польщі мільйонів біженців. Багато з них, не знають правил, які характерні для Польщі та на які варто звернути увагу, щоб не ризикувати отриманням високого штрафу. Про що потрібно знати та пам'ятати українцям в Польщі.

Незнання правил поведінки на дорогах українцями, які були змушені через війну переїхати до Польщі, не звільняє їх від відповідальності за скоєння правопорушення та штрафів. Якщо вчасно не розібратися з відмінностями у правилах дорожнього руху можна не лише затриматися в дорозі, але й отримати значні штрафи. Про особливості ПДР для водіїв, велосипедистів та пішоходів у Польщі — далі в матеріалі.

Штраф можна отримати не лише керуючи автомобілем. Ніхто не застрахований від нещасних випадків на велосипеді або навіть пішоходом. У цій статті розглянемо ситуації, за які можна отримати штраф у Польщі.

Велосипедисти

Велосипеди дуже популярні у Польщі. Далі, якщо у Вас немає свого особистого, то в багатьох містах його можна взяти в оренду. А у найбільших містах практично на кожному кроці є острівці з орендними міськими велосипедами. Для велосипедистів є спеціальні велодоріжки, мережа яких постійно розширюється. І велосипедисти нарівні з автоводіями є повноцінними учасниками дорожнього руху. За що велосипедист може отримати штраф і наскільки великим він буде:

Їзда поза велосипедною доріжкою  50 злотих. Згідно із законом, велосипедист повинен їздити по велосипедній доріжці або по виділеній смузі руху для велосипедистів. Людина, яка навмисне ігнорує наявність велосипедної доріжки буде оштрафована.

Їзда без рук  50 злотих. Правила суворо вимагають під час їзди на велосипеді тримати ноги на педалях і, хоча б однією рукою триматися за кермо.

За їзду по велодоріжці на електровелосипеді  100-600 злотих. В країні електровелосипеди прирівнюють до скутерів, від так електровелосипедом можна пересуватись автомобільними дорогами.

Відсутність світла та дзвінка  50-200 злотих. Велосипед має бути обладнано білим або жовтим переднім світлом, червоним заднім світлом та звуковим сигналом.

Їзда на велосипеді в стані алкогольного сп'яніння від 0,2 до 0,5 проміле — 1000 злотих. 
вище 0,5 проміле — 2500 злотих;

Їзда по тротуару — від 50 до 200 злотих.

Неперепустка пішохода, що знаходиться на пішохідному переході або входить на нього —від 50 до 500 злотих. В Польщі є знак, який позначає частину доріжки як велосипедно-пішохідну. Але на цій доріжці велосипедист повинен надати пішоходу право руху.

Не використання велосипедної доріжки — 100 злотих.

Порушення правил перевезення дітей до 7 років на додатковому сидінні — 50 злотих.

Перешкоджання руху іншим учасникам дорожнього руху — 200 злотих.

Відсутність «велосипедної карти» у неповнолітніх (10-18) — до 1500 злотих.

А якщо Вам спадає на думку виїхати велосипедом на автостраду або іншу не призначену для велосипеда дорогу, то можна заробити штраф у розмірі 250 золотих.

Пішоходи

Пішоходи є також невід'ємною частиною дорожнього руху. І вони, як і автоводії та велосипедисти, схильні порушувати правила дорожнього руху. Тут штрафи, звичайно, не такі великі, та й немає такої різноманітності правопорушень. Але все-таки, за деякі порушення, можна розлучитися з великою сумою.

Перехід дороги у недозволеному місці — 100 злотих.

Вихід на пішохідний перехід безпосередньо перед автомобілем — 150 злотих.

Вхід на залізничний переїзд після опущення шлагбауму або в момент опущення шлагбауму — 2000 злотих.

Використання мобільного телефону під час руху по пішохідному переходу або залізничному переїзду — 300 злотих.

Невикористання світловідбиваючих елементів у темний час доби під час руху по узбіччі за межею міста — 100 злотих.

Вихід на дорогу безпосередньо перед автомобілем поза пішохідним переходом — 200 злотих.

Недотримання дорожніх знаків, що належать до руху пішоходів — 50 злотих.

Порушення правил руху пішоходів на велосипедних доріжках — 50 злотих.

Як бачите, більшість дрібних порушень карається штрафами у розмірі 50-100 злотих. А штрафи за порушення, які можуть спричинити серйозні наслідки, вже більш відчутні.

Міський транспорт

Здебільшого, єдине правопорушення, яке відбувається у міському транспорті, — це безквитковий проїзд. За це загрожує штраф у розмірі 150-200 злотих. Проте слід також пам'ятати, що міський транспорт прирівняний до публічних місць. І, відповідно, такі дії як розпивання спиртних напоїв, куріння та використання ненормативної лексики у транспорті заборонені. Порушення цих заборон веде у себе накладення штрафу.

Також слід знати, що за наявності несправного білетомата чи компостера штраф не мають права виписати. Найкраще в подібних ситуаціях мати свідка та зняти на відео непрацюючий пристрій.

Публічні місця та парки

Разом з появою теплих сонячних днів з'являються й компанії людей, які влаштовують пікнік чи гриль у парку. А парк, між іншим, є публічним місцем, в якому зобов'язують стандартні для цих місць норми права. Наприклад, заборона вживання спиртних напоїв, або ж заборона куріння. Не кожен парк призначений для приготування шашлику. При вході в парк часто можна знайти правила користування цим. Там можна знайти всі заборони, які розповсюджуються на конкретний парк.

Розглянемо найчастіші порушення, з якими можна зустрітися в парку або іншому публічному місці:

Розведення мангалу (або багаття) у недозволеному місці призведе до штрафу, розміром до 500 злотих.

За розпивання спиртних напоїв  штраф у розмірі 100 злотих.

За куріння в публічному місці (включно з електронною сигаретою та іншими сучасними аналогами) можна отримати штраф до 500 злотих. Для інформації куріння на зупинках міського транспорту теж заборонено, адже зупинка також є місцем загального користування. Курити можна лише у відведених для цього місцях.

Вигул собаки без повідця чи намордника (а для порід агресивних без повідця та намордника) теж карається штрафом, у деяких випадках до 5000 злотих. Якщо Ви власник такої тварини як собака, то повинні знати всі правила утримання тварини, у тому числі й правила вигулу. Також пам'ятайте, що за собакою, у місцях загального користування, потрібно прибирати (маються на увазі відходи життєдіяльності). За вигул собаки без засобів безпеки, до яких належать повідець та намордник, приготуйтеся до штрафу у розмірі 50-250 злотих. А для власників собак, породи яких визнані агресивними та небезпечними, штраф становитиме 500 злотих.

Де сплатити штраф?

З оплатою штрафу просто. Його можна сплатити відразу ж на місці, онлайн та офлайн. Найчастіше, особа, яка виписує штраф, може відразу ж ухвалити і його оплату. З онлайн-оплатою теж не повинно виникнути питань  на кожному бланку є номер рахунку, на який потрібно переказати гроші. Що ж до оплати офлайн, її можна зробити скрізь, де приймають платежі (наприклад, банки чи поштові відділення).

Як уникнути штрафів?

На запитання «як уникнути штрафів» відповідь дуже проста і стандартна — не порушувати чинних правил та норм поведінки. Адже всі хочуть їздити у нових чистих та зручних автобусах чи трамваях, гуляти прибраними парками, дихати свіжим повітрям та не боятися переходити дорогу. Для цього потрібно платити за проїзд, прибирати сміття за собою і своєю твариною, курити у відведених для цього місцях і переходити дорогу в належному місці. Наша навколишня реальність залежить виключно від нас самих.







Dziękujemy za przesłanie błędu