Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
31/01/2023 - 19:10

Як українським студентам у Польщі отримати соціальну стипендію

Студенти у Польщі мають право розраховувати на соціальну стипендію. Кожен, хто з малозабезпеченої родини або через певні обставини перебуває у скрутному становищі, може подати заявку на отримання додаткових коштів на проживання. Розповідаємо як отримати соціальну стипендію у Польщі та які документи потрібно подати.

Студенти, які навчаються у польських університетах, можуть розраховувати на отримання соціальної стипендії. Для цього потрібно відповідати таким умовам:

 • Дохід сім’ї студента не перевищує суми 1294 злотих на одну людину (але в залежності від університету сума може змінюватися);
 • Навчатися на денній, вечірній або заочній формі в польському університеті. Тип університету, а також вік студента не має значення;

Важливо, що студент повинен довести, що дохід його родини дуже маленький і тому студентові потрібна допомога, щоб відчувати себе максимально комфортно під час навчання. Кожен університет має власні правила отримання соціальної стипендії, тож для того, щоб точно знати всі умови, потрібно звернутися безпосередньо до деканату з соціальних питань.

До уваги беруться батьки студента, його законні опікуни і/або чоловік чи дружина, якщо студент одружений. Бабусі та дідусі не рахуються. Також до уваги береться заробітна плата студента, якщо він працює.

Чи можуть іноземні студенти розраховувати на отримання соціальної стипендії в Польщі

Іноземні студенти також можуть розраховувати на отримання соціальної стипендії у Польщі. Для цього потрібно навчатися у польському університеті на однаковому рівні з іншими польськими студентами. Тож якщо ви навчаєтеся в українському університеті, ви не можете розраховувати на отримання соціальної стипендії.

Якщо врахувати той факт, що в рівень мінімальної заробітної плати в Україні нижчий, ніж у Польщі, то довести, що українському студентові потрібен додатковий дохід, буде доволі просто. Так само, як і у випадку з поляками, вид університету, ступінь та форма навчання, а також вік студента не грають ролі.

Види соціальних стипендій у Польщі

Соціальні стипендії у Польщі бувають декількох видів. А саме:

 • Соціальна стипендія для малозабезпечених родин;
 • Соціальна стипендія на оплату харчування;
 • Одноразова стипендія у випадку народження дитини, хвороби, нещасного випадку або смерті родича;
 • Стипендія на оплату проживання;

У кожному випадку вам потрібно довести, що ви маєте низький дохід, який не дає вам повноцінно існувати та забезпечувати своє життя. Майте на увазі, що як правило, студент може розраховувати тільки на один вид стипендії. Тож якщо ви вже отримуєте інший вид стипендії, вам можуть не погодити заявку на отримання соціальних виплат.

Які документи потрібні для оформлення соціальної стипендії в Польщі

Незалежно від того, на яку стипендію ви розраховуєте, вам потрібно зібрати такий базовий набір документів:

 • Документ про освіту, який перекладений на польську мову за допомогою присяжного перекладача і завірений нотаріально.
 • Оригінал та копія закордонного паспорту;
 • Медична довідка, яка перекладена польською мовою;
 • Копію вашого страхового полюсу, який було видано в Національному фонді здоров’я (NFZ).
 • Актуальні фотографії розміром 3,5х4,5. Кількість – не менше трьох.
 • Сертифікати про знання польської мови;
 • Документ, що підтверджує оплату за перший семестр навчання.
 • У випадку з українцями та іншими іноземцями – студентська віза.
 • Ксерокопію вашої легітимації (студентський квиток).

Якщо ви оформлюєте соціальну стипендію, то до вищезазначених документів належить додати:

 • Довідка про доходи кожного вашого члена родини за останній рік.
 • Якщо ви працюєте – довідка про ваші доходи за останній рік.
 • Якщо вам потрібна допомога на оплату оренди житла – договір про оренду;

Всі документи повинні бути перекладені польською мовою. Також, пам’ятайте, що в залежності від університету, список вимог і документів може відрізнятися. Тому уточнюйте всі нюанси щодо оформлення соціальної стипендії безпосередньо у вашому польському університеті.

Куди звертатися, щоб оформити соціальну стипендію в Польщі

Для того, щоб оформити соціальну стипендію, вам потрібно звернутися у деканат вашого університету (Wydział Komisji Stypendialnej). Так само, у ньому ви можете уточнити перелік необхідних документів та всі нюанси отримання соціальної стипендії.

Будьте готові до того, що вашу заявку будуть розглядати місяць або більше. Тож ви не будете отримувати стипендію одразу після того, як подасте відповідну заявку. Після того, як вашу заявку переглянуть, ви отримаєте рішення про те, чи призначать вам соціальну стипендію, чи ні.

Яка сума соціальної стипендії для студентів у Польщі

Сума, яка призначається студенту, якому погодили соціальну стипендію, відрізняється в залежності від університету, де він навчається. Але як правило, сума становить від 200 до 950 злотих на місяць. Стипендію будуть виплачувати на банківський рахунок, тож якщо у вас немає картки у польському банку й ви плануєте оформлювати стипендію, потурбуйтеся про те, щоб зробити польську картку.

Важливо також те, що з кожним роком збільшується сума мінімального доходу на одну людину в родині. Так, з 2023 року ця сума становить 1294 злотих. Тож відтепер більше студентів матимуть шанси на отримання соціальної стипендії від свого університету.

Звісно, що сума стипендії не зможе покрити усі витрати. Але вона зможе покращити фінансове становище студента, що дозволить йому максимально зосередитись на навчанні.

На який термін призначаються виплати соціальної стипендії в Польщі

Чітко зазначеного терміну, на який призначаються виплати соціальної стипендії, нема. Але варто врахувати той факт, що як тільки фінансове становище студента покращиться, йому припинять виплачувати соціальну стипендію.

Читайте також: З квітня українські біженці в Польщі зможуть подаватися на карти побиту

Крім того, будь-яка стипендія в Польщі виплачується не більше, ніж 5 років. Як правило, цього терміну вистачає для того, щоб закінчити навчання в університеті. Ці норми стосуються як студентів-поляків, так і іноземців, які навчаються у польських університетах.

[email protected],  фото. FreepikDziękujemy za przesłanie błędu