Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
30/06/2022 - 21:45

Як українцям відправити посилку з Польщі до України та навпаки

До Польщі прибуло понад 3,5 млн біженців з України. Багато з них залишав свої домівки поспішаючи, без нічого. Щоб українці змогли відправити посилки з України до Польщі та навпаки, поштові оператори пропонують свої послуги. Якими поштовими службами можна скористатися біженцям з України, щоб надіслати посилки з Польщі, які в них умови доставляння.

У зв’язку з військовим вторгненням Росії в Україну багато українців виїхало до Польщі як біженці. Попри те, що деякі з них уже встигли повернутися, на території наших сусідів зараз знаходиться величезна кількість співгромадян, у яких на батьківщині залишилися родичі та близькі люди. У такій ситуації очевидно, що поштові послуги серед українців, які виїхали за кордон, мають великий попит. Розглянемо варіанти поштових компаній та принципи їх роботи. 

Укрпошта

Укрпошта ‒ це державна поштова компанія, яка кілька років тому пройшла глобальні реформи. З того часу якість послуг значно підвищилася, а також з’явилися нові пропозиції для клієнтів.

Головною перевагою Укрпошти є те, що ви можете відправити посилку з будь-якого населеного пункту в Польщі до будь-якого населеного пункту в Україні. Звісно, крім тих, де зараз відбуваються військові дії. Процес оформлення послуги досить простий:

Для початку перевірте, чи посилка відповідає всім правилам щодо міжнародних перевезень. Деякі речі заборонені для перевезення, з їх переліком потрібно ознайомитися завчасно, це дозволить уникнути проблем з правоохоронними органами.

Виберіть спосіб відправки через службу доставки inPost: «Кур’єром» чи «Без принтера». У першому випадку посилку привезуть за вказаною вами адресою. Послуга «Без принтера» передбачає відсутність необхідності в роздрукованих документах. Отримання посилки відбудеться через поштове відділення або через поштовий ящик. Зазначте основні параметри посилки: вагу та габарити. Заповніть інформацію про відправника та отримувача. Виберіть спосіб доставки в Україні. Далі відправнику необхідно заповнити митну декларацію. Оплатіть доставку. На посилці вкажіть міжнародний номер (трекер), який ви отримали при оформленні відправлення на електронну пошту.

Відправник та одержувач може відстежувати посилку за допомогою отриманого трек-номера через офіційні сайти Укрпошти чи SMART Post Global.

Для того щоби посилка дійшла до адресата, потрібно вказати таку інформацію про відправника та отримувача:

— ім’я та прізвище;

— повну адресу (починаючи з країни відправлення/отримання й закінчуючи номером квартири та індексом);

— номер мобільного телефону.

Відправник також має вказати електронну пошту. Саме на неї прийдуть необхідні документи, рахунок щодо сплати поштових послуг, а також трек-номер для відстеження посилки.

Нова Пошта

З початком військового вторгнення компанія Нова Пошта запустила послугу «Речі з дому за кордон». З її допомогою українські біженці можуть отримати особисті речі на території Польщі та інших країн, якщо їм довелося швидко покинути домівку і вони не встигли взяти все необхідне.

Щодо відправлення посилок із Польщі в Україну, то тут правила залишилися незмінними. Важливою особливістю перевезення через Нову Пошту є той факт, що саме отримувач замовляє посилку у відправника. Щоби замовити послугу потрібно виконати такі дії:

Зареєструватися в особистому кабінеті Нової Пошти. Переслати відправнику адресу, на яку потрібно відправити посилку. Далі відправник обирає оператора в країні перебування та здійснює оформлення послуги. Відправник отримує трек-номер і пересилає його отримувачу. Той має зареєструвати його в особистому кабінеті Нової Пошти.

За допомогою номеру ви зможете відслідковувати шлях доставки посилки в Україну.

При отриманні посилки також варто звернути увагу на такі чинники:

Перевірте, чи посилка підлягає оформленню на митниці, у такому разі з відправником зв’яжеться брокер Нової Пошти.

Разом із відправником визначте дату та місце отримання посилки.

Не забудьте оформити заявку на імпорт від Нової Пошти.

Отримайте відправлення через відділення або кур’єром. 

Оплатіть поштові послуги.

Meest Express

Також відправник із Польщі може скористатися поштовими послугами компанії Meest Express. Процедура оформлення посилки майже нічим не відрізняється від попередніх варіантів. Клієнт має заповнити форму, вибрати зручний спосіб доставки, оплатити послугу за допомогою звичайного переказу чи банківської картки, а потім надіслати посилку через спеціальний пункт відправлення чи кур’єром.

Вартість посилки безпосередньо залежить від ваги та способу відправлення. Також клієнту доведеться додатково заплатити, якщо:

— вага посилки перевищила максимально дозволений показник;

— відбулося скасування відправлення або до нього були внесені зміни;

— отримувач не забрав посилку, через що її повернули назад до відправника;

— посилку повернули у зв’язку з виявленням заборонених речей або через невідповідність до правил митної декларації;

— вартість посилки перевищує 100 євро.

Альтернативні варіанти для відправлення

У зв’язку з настанням надзвичайної ситуації певні компанії, які раніше зосереджувалися на перевезенні пасажирів, зараз почали надавати послуги з доставки вантажів. Основна перевага таких послуг ‒ це швидкість. Вам не доведеться заповнювати велику кількість документів, посилка буде передаватися через водія пасажирського рейсу.

Недоліком такого способу надсилання є те, що відправити та отримати посилку можна тільки в конкретному місці. Найчастіше це місце, звідки виїжджає автобус, та місце його прибуття.

У певних випадках про відправлення посилки можна домовитися безпосередньо з водієм. Це значно легший спосіб передати речі, однак він ненадійний. Водій не несе перед вами юридичної відповідальності, тому користуватися такою можливістю потрібно тільки в тому разі, якщо ви повністю довіряєте цій особі.

Правила для міжнародних посилок

Відправити посилку можна тільки в тому разі, якщо вона повністю відповідає правилам міжнародних перевезень. А саме:

— вміст посилки не може складатися з речей, які заборонено відправляти;

— вага та габарити ‒ у перевізників існують певні обмеження щодо цих параметрів;

— наявне пакування посилки для міжнародного відправлення.

Що заборонено надсилати

До речей, які не можна класти в міжнародні поштові відправлення, належать:

— алкоголь;

— продукти харчування без належного пакування;

— вироби з тютюну;

— займисті речовини (сірники, вугілля тощо);

— засоби для відбілювання, реактивні речовини з киснем;

— токсичні та інфекційні речовини;

— речі з радіоактивним випромінюванням;

— корозійні речовини ‒ АКБ із рідким електролітом, ртуть, кислотні речовини тощо;

— зброю;

— вибухові та займисті рідкі речовини;

— наркотики;

— гази (балони, аерозолі);

— медикаменти, які не були зареєстровані в Міністерстві охорони здоров’я України.

Маса та габарити відправлення

Посилку можна відправити міжнародними перевезеннями, якщо її вага не перевищує 30 кг. Довжина відправлення також не може перевищувати 105 сантиметрів, а сума найдовшої сторони та периметра ‒ 200 сантиметрів.

Важливо зазначити, що деякі перевізники (наприклад, Meest Express) дають змогу відправляти великі посилки. Але в такому разі клієнту доведеться додатково заплатити.

Читайте також: У Польщі українці зі статусом «біженця» можуть отримати Карту Великої Родини

Poczta Polska

Українці, які через війну опинилися в Польщі, можуть відправляти посилки з Польщі додому безплатно. Від 1 квітня таку акцію «Допоможіть Україні» запустила Poczta Polska. В межах цієї акції можна відправляти безплатно посилки вагою до 20 кг, при відправленні треба вказати, що це гуманітарний вантаж. Ще умови – вартість товарів в посилці не повинна перевищувати 100 євро, а один клієнт таким чином може відправляти одну безплатну посилку.







Dziękujemy za przesłanie błędu