Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
19/05/2022 - 14:00

Як українцям оформити закордонний паспорт за межами України?

Багато українських біженців виїжджають за кордон без закордонного паспорта, бо просто не встигли його оформити. Це дозволяється, однак все ж бажано оформити закордонний документ вже після прибуття до місця призначення. Тим більше, що така можливість є в українських закордонних відомствах. Біженцям радять звертатися тільки до офіційних представництв України за кордоном.

З дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну переважна більшість країн Європейського Союзу значно спростили в’їзд громадянам України, які були змушені рятуватися від війни. Так, у перші дні бойових дій багатьох впускали до Польщі навіть взагалі без документів.

Але у Держприкордонслужбі України не виключають, що прикордонники суміжних країн можуть вимагати і діючі визначені угодами документи для перетину кордону нашими громадянами.

— Тому ми звертаємося до громадян, які зараз виїжджають за кордон, за можливості робити собі закордонні паспорти, оскільки українці можуть стикатися з ситуаціями в іншій країні, коли їм знадобиться такий паспорт,  каже речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Також він радить за можливості оформляти необхідні документи в посольствах. У тому числі – тимчасове посвідчення на повернення в Україну.

Щоб виготовити закордонний паспорт на території Польщі, для цього слід звернутися у відповідні консульські установи, які знаходяться у Кракові, Любліні, Варшаві та Гданську. 

Водночас аби отримати схвалення на виготовлення закордонного паспорта за межами своєї країни, на це має бути чітка причина. Наприклад, втрата паспорта, отримання паспорта вперше, відсутність вільних сторінок, закінчення терміну дії і, відповідно до сьогоднішньої ситуації, відсутність паспорта і неможливість його виготовити через війну.

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон потрібно заплатити. Але ціни є нестабільними, оскільки залежать від курсу долара США. Уточнювати їх слід у консульстві.

Процедура розгляду справи, а також виготовлення закордонного паспорта громадянина України у Польщі триває близько 3 місяців – це офіційно. Однак на практиці, як зазначає джерело, цей термін затягується.

Де оформити закордонний паспорт у ЄС

Оформити цей документ можна в посольствах та консульствах України в тій країні, де ви зараз перебуваєте.  Але спочатку потрібно буде записатися на прийом. Також там можна отримати тимчасовий документ — посвідчення громадянина України. Повний їх перелік можна знайти на сайті МЗС України у списку по кожній країні. Мінімальний список такий:

— паспорт або ID (до 14 років свідоцтво про народження);

— довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП або раніше ІПН);

— внутрішній паспорт громадянина України.

Читайте також: Пенсія в смартфоні: пенсійний фонд створив мобільний додаток для українців

Якщо документи були загублені, або просто не взяті з собою з інших причин, українці також мають право на в’їзд до ЄС та отримання тимчасового захисту у будь-якій країні союзу.

На практиці після перетину кордону до країн Європи в українців виникає велика кількість питань щодо процедури оформлення тимчасових документів та отримання нових. Тому їм рекомендують не користуватися послугами посередників, а звертатися в офіційні інстанції напряму.







Dziękujemy za przesłanie błędu