Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
02/04/2023 - 16:30

Як біженці з України вплинули на життя поляків?

Протягом останнього року в Польщі знайшли притулок 1,6 млн біженців з України. В опитуванні респондентів запитали, чи корисна для Польщі присутність українських біженців.

Сьогодні в Польщі постійно проживають приблизно 1,3 млн біженців з України, які мають намір залишитися тут на довше, а понад 1,5 млн українців подали заявки на отримання ідентифікаційного номера PESEL.

В опитуванні, проведеному компанією United Surveys на замовлення RMF FM i Dziennika Gazety Prawnа, поляків запитали, чи корисною для Польщі є присутність біженців з України.

Позитивно на це запитання відповіли 53,9 % респондентів. 11,9 % з них заявили, що їхня присутність є "безумовно корисна", а 42 % відповіли, що "скоріше корисна".

Протилежної думки – 34,3 % опитаних. 28,1 % з них назвали присутність біженців з України "скоріше несприятливою", а 4,2 % – "безумовно несприятливою".

13,8 % респондентів обрали відповідь "не знаю/важко сказати/у мене немає власної думки".

89 % біженців з України стверджують, що польсько-українські відносини після закінчення війни будуть кращими, ніж перед нею. Майже половина з них має намір залишитися в Польщі принаймні на рік після закінчення війни.

Читайте також: Як українцям записати дитину в дитячий садочок в Польщі

Важливою тематикою опитування була проблема працевлаштування біженців у Польщі. Згідно з аналізом, 84 % біженців працездатного віку знайшли роботу на польському ринку праці, з яких більше чверті зробили це в перший місяць свого перебування.

Опитування проводили 17‒19 лютого цього року серед 1 тис. повнолітніх респондентів.Dziękujemy za przesłanie błędu