Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
16/05/2022 - 11:50

Виплати від ООН: українців попередили про нову шахрайську схему

Шахрайство не припиняє своєї злочинної діяльності навіть під час війни. Людське горе та збитки шахраї використовують у власних цілях. Українців масово обманюють, пропонуючи соціальну допомогу та різні види виплат для переселенців. Як не стати жертвою шахрайства?

Під час війни найбільш простим способом привернути увагу українців стала пропозиція про надання грошової допомоги. Адже великій кількості людей довелося покинути свої домівки та стикнутися зі значними матеріальними проблемами. На сьогодні, шахраї все частіше заманюють українців на фішингові сайти, де просять ввести свої особисті дані чи дані своїх карток. 

Секретаріат Кабінету міністрів нещодавно повідомив про ще одну схему шахрайства. Зловмисники створили на сайті, замаскованому під Урядовий портал, сторінку «Державні послуги онлайн» та підрубрику з виплати українцям грошей від ООН. Для підтвердження такого нібито «переказу» необхідно сплатити державне мито у визначеному розмірі. Наголошуємо, що на Єдиному вебпорталі органів виконавчої влади (https://www.kmu.gov.ua) зазначених послуг немає. Окремо звертаємо увагу, що при отриманні допомоги чи переказі коштів державне мито не сплачується, — ідеться в повідомленні.

Також, зокрема днями була виявлена нова схема кіберзлочинців, що спекулювали наданням матеріальної допомоги від ООН. Як зазначили спеціалісти підрозділу CERT-UA, що діє при Державній службі спецзв’язку та захисту інформації України, шахраї маскувалися під Facebook-сторінку ТСН. На цій сторінці громадянам пропонували пройти опитування, а потім перейти за певним посиланням для отримання грошей від ООН за спеціальною соціальною програмою.

Оскільки сума допомоги, яку пропонували відвідувачам сторінки, була доволі суттєвою, а саме – 12,7 тис. грн, українці охоче виконували всі інструкції шахраїв. Після переходу за посиланням на фейковий сайт, вони вводили там свої персональні дані. Далі претендентів на соцдопомогу просили зробити символічну виплату, після якої зловмисники отримували всі необхідні їм дані про картки користувачів та могли без зусиль зняти з них всі кошти.

Варто зазначити, що така схема обману зараз є доволі популярною серед шахраїв. 

Читайте також: Для українців у Польщі створили сайт для реєстрації на навчання чи пошуку роботи

Щоб не стати жертвами аферистів, Держспецзв’язку радить українцям зберігати реквізити своїх карток та особисті дані у таємниці. Нікому не повідомляти на не вводити на підозрілих ресурсах приватну інформацію про себе. Адже така необережність може коштувати громадянам дуже дорого.







Dziękujemy za przesłanie błędu