Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
11/05/2022 - 23:50

У Польщі створять цифрову платформу, щоб спростити українцям пошук роботи

Держсекретар з питань цифровізації Януш Цешинський повідомив, що в травні буде запущено портал, який допоможе біженцям з України знайти роботу, яка відповідає їхнім можливостям. Користуватися порталом зможуть як громадяни України, які шукають роботу, так і роботодавці.


10 травня, польский уряд ухвалив законопроект, який дозволить створити цифрову платформу для допомоги біженцям з України у пошуку роботи. Проєкт презентував міністр цифровізації Януш Цешинський.

Передбачається внесення змін до ухваленого у березні спеціального закону про допомогу біженцям з України та внесення змін до закону про комп’ютеризацію суб’єктів, які виконують державні завдання, що дасть змогу створити ІТ-платформу для спрощення контактів між роботодавцями та громадянами України. Згідно проєкту, особа, яка шукає роботу, зможе описати свої компетенції на платформі. У відповідь вона отримає пропозиції роботи, що відповідають цим компетенціям, та контактні дані потенційних роботодавців.

Цешинський пояснив, що зараз триває робота над рішенням, спрямованим на створення бази професійних компетенцій громадян України.

 — Ми хочемо допомогти біженцям знайти роботу, яка найкраще відповідає їхнім здібностям. З одного боку, це буде проста анкета для громадян України, які потребують роботи, а з іншого – система, яка підтримує рекламу, об’єднуючи найбільш підходящих кандидатів для даної пропозиції,  — підкреслив міністр.

Цешинський зазначив, що на цей портал зможуть звертатися як громадяни України, так і підприємці. Та буде введена можливість перегляду профілів співробітників, які не містять персональних даних. Якщо кандидат виправдає очікування, роботодавець зможе запитати у нього дозвіл зв'язатися з ним. Також портал буде інтегрований з реєстром PESEL. 

Міністр зазначив, що PESEL вже має понад мільйон громадян України. Нових заявок з тижня в тиждень стає все менше, що свідчить про те, що більшість заявок було оброблено.

За даними Міністерства сім’ї та соціальної політики, з 3 мільйонів біженців з України, офіційно працевлаштованими є лише близько 130 тисяч. Це офіційні дані і не враховують людей, які працюють поза системою.

Запланована платформа має забезпечити:

— внесення, збір та видалення інформації з пропозиціями роботи, якими можуть скористатися громадяни України;

— внесення, збір та видалення інформації щодо знань та професійного досвіду громадянина України;

— аналіз внесеної інформації з метою підготовки рекомендацій щодо наявних пропозицій роботи відповідно до даних, оприлюднених громадянином України.

Роботодавці та агентства з працевлаштування зможуть вводити, оновлювати та видаляти з платформи пропозиції про роботу.

Читайте також: В Україні скасували спрощений режим вивезення тварин за кордон: які нові правила

Платформа буде доступна через веб-сайт і додаток mObywatel.







Dziękujemy za przesłanie błędu