Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
31/01/2023 - 18:20

У Польщі підвищили податок для власників собак: про що варто знати українцям

У 2023 році в Польщі підвищено максимальний поріг щорічного податку для власників собак. Пропонуємо дізнатися, скільки тепер становитиме сума податку, та детально ознайомитися з правилами утримання домашніх тварин у Польщі. Хто має платити за собаку, а хто звільняється від податку?

У 2023 році власники собак у Польщі будуть змушені платити більший податок за своїх тварин. Податок на собак збільшиться на 15 злотих, що означає максимальну суму, яку можна заплатити за матеріальну відповідальність за собаку. За новими тарифами треба буде платити 150,93 злотих. Однак, розмір податку визначається індивідуально гмінами.

Але це не значить, що, маючи чотирилапого друга, вам доведеться сплачувати цю суму обов’язково. Справа в тому, що рішення щодо реалізації податку на собаку вирішується на рівні окремої гміни. Тож саме там потрібно дізнаватися, чи передбачений податок за собаку у вашому окрузі, і за якою ставкою стягуватимуться кошти, адже муніципалітет може своїм рішенням зменшити встановлену міністром суму (і часто це робить). Зазвичай інформацію щодо податкових зобов’язань для власників собак можна знайти на офіційній сторінці певної гміни.

Варто зазначити, що на сьогодні більшість округів не запровадили цей податок, хоча, він діє, наприклад, у Кракові, Щецині, Сопоті, Руда Шльонска та Влоцлавку. Але навіть у тих гмінах, де це нововведення почало діяти, сума податку значно зменшена, порівняно з запропонованою. Зверніть увагу, що, незалежно від рішення гміни, від сплати «собачого» податку звільняються такі категорії осіб:

  • особи з інвалідністю, для яких собака служить помічником;
  • люди від 65 років, у яких проживає не більше одного пса;
  • самотні літні особи, які самотужки ведуть домашнє господарство.

Варто зауважити, що звільнення від податку для осіб, які підпадають під ці категорії, чинне лише в тому випадку, коли йдеться про утримання однієї собаки. І, якщо людина заводить декілька собак, за кожну, починаючи з другої, доведеться в повному обсязі заплатити.

Читайте також: Скільки для українців коштує місяць життя у Польщі: основні витрати і ціни

Ще одним виключенням із податкових правил є фермери, які сплачують сільськогосподарський податок. Закон дозволяє їм тримати дві собаки безплатно – не сплачуючи вищевказаний податок.

[email protected],  фото. FreepikDziękujemy za przesłanie błędu