Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
24/11/2022 - 11:40

Що варто знати біженцям з України про правила реєстрації українського авто в Польщі

Українці можуть користуватись своїм автомобілем з українською реєстрацією протягом 6 місяців без необхідності реєстрації автомобіля в Польщі. Якщо ж термін перебування більший, автомобіль потрібно зареєструвати протягом півроку з моменту перетину кордону.

Обов’язок реєструвати автомобіль протягом 6 місяців стосується абсолютно всіх іноземних громадян. Для реєстрації автомобіля необхідно мати певну кількість документів.

Вартість реєстрації автомобіля буде залежати від його класу та віку. Також значну увагу приділяють відповідності екологічним стандартам.

Що потрібно для реєстрації авто на українських номерах в Польщі:

  • сертифікат відповідності, який підтверджує відповідність транспортного засобу технічним характеристикам, європейським нормам безпеки та еко-стандартам;
  • поліс страхування автомобіля;
  • квитанцію про сплату державного податку VAT
  • документ про проходження технічного огляду
  • документ про реєстрацію автомобіля (підтвердження права власності)

Перераховані документи необхідні для проходження процедури. При відсутності одного із документів – в реєстрації буде відмовлено.

Також, після перереєстрації автомобіля в Польщі він повинен проходити періодичний техогляд. Нові транспортні засоби – протягом 3 років з моменту реєстрації, а другий техогляд – протягом 2 років, тобто через 5 років з моменту першої реєстрації. Автомобілі старше 5 років проходять техогляд щороку.

Чи потрібно страхувати авто

Польським законодавством передбачено, що всі автомобілі обов'язково мають бути застраховані. Тому, плануючи поїздку до Польщі, необхідно в Україні придбати Зелену Карту (Green Card).

Якщо термін дії Зеленої Карти закінчився, а ви з автомобілем перебуваєте на території Польщі, обов'язково потрібно придбати нову страховку (Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej). Для машин на закордонній реєстрації польські страхові компанії пропонують поліс OC Graniczna. Вартість становить приблизно 75 злотих на місяць. Щоб придбати страховку, потрібно пред'явити закордонний паспорт, техпаспорт на авто, а також вказати польський номер телефону та адресу в Польщі.

Читайте також: Виплата 300+ у Польщі: останній місяць подання заявки на виплату “Добрий старт”

У разі відсутності страховки передбачаються великі штрафи. Розмір штрафу залежить від кількості днів прострочення страхового поліса. Наприклад, якщо ви їздите на незастрахованій машині від 1 до 3 днів – штраф 1200 злотих. А за відсутність поліса понад 14 днів доведеться заплатити 6020 злотих – це максимальна сума.Dziękujemy za przesłanie błędu