Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
05/04/2022 - 14:00

Нові правила ковід-тестів у Польщі

З 1 квітня змінюються правила замовлення та проведення тестів на коронавірус, – нагадує у середу Нацфонд охорони здоров’я. Лікар вирішить, чи призначати тест. Записатися на ПЛР-тест самостійно за допомогою онлайн-форми або консультанта гарячої лінії неможливо. Якщо лікар загальної практики вирішить перевірити пацієнта, це буде швидкий тест на антиген.

З 1 квітня не можна буде зробити безкоштовний тест на COVID-19, в тому числі в аптеках і пересувних пунктах здачі мазків.

Відтепер зробити безкоштовно ковід-тест можна виключно з направленням від сімейного лікаря. Саме він на основі оцінки здоров’я, включаючи симптоми, визначатиме, чи варто відправляти пацієнта на тест. 

Лікар може призначити ПЛР-тест перед госпіталізацією, якщо виявиться необхідним.

– На практиці ПЛР-тест буде використовуватися в разі остаточного підтвердження або виключення того, чи симптоми інфекцій дихальних шляхів, з якими пацієнт потрапив до лікарні, викликані коронавірусом", - повідомили у Нацфонді .

Стандартні направлення з 1 квітня видаються на швидкі антигенні тести, а от направлення на ПЛР-тест практикуватимуть переважно перед госпіталізацією пацієнта. Це необхідно для того, щоб остаточно підтвердити або спростувати наявність COVID-19 у людини, яка потрапила до медзакладу. 

Якщо результат антигенного тесту на ковід виявиться позитивним, лікар рекомендуватиме самоізоляцію (лікарняний лист) до зникнення симптомів. Рекомендована тривалість лікарняного складає 7 днів. Лікар видасть хворому лікарняний лист. Однак кількість днів може коригуватися залежно від стану пацієнта чи факторів ризику тяжкого перебігу захворювання COVID-19 (наприклад, відсутність вакцинації від COVID-19, похилий вік, хронічні захворювання, наприклад, цукровий діабет).

Нацфонд здоров’я також нагадує з 28 березня, перестала діяти вимога здавати аналізи перед поїздкою в санаторій або госпіталізацією .Dziękujemy za przesłanie błędu