Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
28/02/2023 - 16:30

На вулицях польських міст з’явилися білборди "Дякую, Польща"

На вулицях польських міст з’явилися білборди зі словами подяки полякам і Польщі від українців. Це – спільна акція громадської ініціативи Євромайдан-Варшава, фонду "Stand with Ukraine" та організації "Нова Україна".

За словами організаторів, в рамках акції "Дякую, Польща" по всій країні було встановлено 70 білбордів із зображеннями українців, які дякують полякам і Польщі за життя та безпеку.

Організатори говорять, світлини не випадкові – на них зображені реальні українці, яким допомогли Польща та поляки. Наприклад, історія солдата Антона, родичам якого довелося стати біженцями в Польщі, чи історія дівчини Марії з Маріуполя, яка ледве вижила під час маріупольської блокади і в березні 2022 року разом з братами і матір’ю була евакуйована до Польщі.

– Ми втекли, залишивши життя в Маріуполі, – розповідає Наталія, мама 11-річної Марії. – Я не знала, що з нами буде. У Маріуполі ми не мали що їсти, навіть води. Найбільше я хотіла, аби діти були в безпеці. З моменту перетину кордону ми відчули лише добро і підтримку поляків – саме завдяки полякам життю моєї доньки нічого не загрожує. Їжі вдосталь, спить у теплому ліжку. "Дякую, Польща!"

– Ми боремося з окупантами на фронті, інакше не вдасться їх вигнати, – каже 39-річний солдат Антон. – Хочу подякувати полякам за те, що мої рідні в цей час перебувають у Польщі, їхньому життю нічого не загрожує. Росіяни весь час вбивають мирне населення, вбивають жінок і дітей. Мені спокійніше, коли я знаю, що життю моїх близьких нічого не загрожує. Дякую, Польща, за дах над головою для наших матерів, сестер, дружин і дітей. Скоро, після нашої перемоги, ми всі зустрінемося в Україні.

Читайте також: Що українцям треба знати про паркування авто в Польщі: штрафи, правила, додатки

– Кожен українець відчуває вдячність полякам і Польщі. Ми хочемо, щоб поляки знали, наскільки важливою для українців є їхня підтримка. Іноді ця підтримка рятувала життя – я знаю поляків, які першими поїхали в Бучу з допомогою, щоб доставити українцям хліб і воду після деокупації міста. Ми хочемо, щоб поляки знали про це – їхня допомога врятувала життя, гоїла рани та допомогла знайти себе в новій реальності. І за це ми вам вдячні! – каже лідерка ініціативи Євромайдан-Варшава Наталія Панченко.Dziękujemy za przesłanie błędu