Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
22/06/2022 - 23:35

Медична допомога для біженців: українці можуть отримувати онлайн-консультації

Зростає потреба в медичній допомозі біженцям з України, які перебувають у Польщі. Платформа телемедицини Dimedic вже реєструє понад тисячу заявок на тиждень До допомоги українцям на телемедичній платформі Dimedic залучено близько 30 осіб, 90% з яких це лікарі, медсестри та фельдшери з України.


Ще в перший тиждень повномаштабної збройної агресії росії проти України клініка Dimedic запропонувала українцям, які знайшли притулок у Польщі і потребували медичної допомоги, консультації через свою онлайн-платформу. Спочатку послугою користувалося близько десяти людей на день. Тепер же лікарі надають від 1000 до 1200 медичних консультацій на тиждень і попит лише зростає.

— Після початку війни ми вирішили використати нашу платформу і створити спеціальну клініку українською мовою, щоб усунути мовні бар’єри. Ми знали, що багато біженців, які приїжджають до нас, не розмовляють польською. Нам довелося з нуля побудувати медичну команду, яка розмовляє українською, а подекуди й російською мовами, — розповідає віце-президентка Dimedic Йоанна Барчиківська-Чоржевська.

Наразі медична бригада онлайн-клініки для українців налічує близько 30 осіб, 90% з яких — лікарі, медсестри та асистенти з України.

Платформа телемедицини є надзвичайною і не замінить системну

Не завжди можна надати допомогу пацієнту через телемедичну платформу. Якщо є серйозні проблеми, які не можна вилікувати телемедичним шляхом, то часто направляють пацієнтів далі.

— Кожен раз ми перевіряємо, звідки пацієнт, де знаходяться найближчі заклади, де є конкретна клініка, яка потрібна. Потім ми повертаємося до пацієнта з такою інформацією. Важливо, що наша платформа не має територіальних чи матеріальних бар’єрів. Якщо до нас звертається пацієнт, наприклад з Жешува, а потім він поїде на північ чи схід Польщі, то ця людина все одно зможе користуватися нашими безкоштовними консультаціями, — зазначає віце-президентка Dimedic.

З якими недугами звертаються біженці?

— Коли ми тільки запускали проект онлайн-клініки для біженців з України, багато медичних випадків стосувалися переохолоджень, застуди, ковіду, діареї, блювоти, стресу. Тобто, скарги першої хвилі пацієнтів були пов’язані з тим, що цим людям довелося пройти довгий шлях, часто у важких умовах, — пояснює Йоанна Барчиківська-Чоржевська. — Пізніше ситуація нормалізувалася. Тепер до нас звертаються пацієнти зі скаргами повного спектра сімейної медицини — усілякими інфекціями, кон’юнктивітом, отитом, синуситом, алергією та багатьма іншими проблемами зі здоров’ям. 

Близько третини пацієнтів онлайн-клініки для біженців — діти, які потребують класичної допомоги сімейного лікаря або продовження лікування своїх хронічних захворювань.

Читайте також: Польща не залишить українців у біді: «всі матимуть дах над головою»

— Багато пацієнтів з України звертаються до нас без медичної документації, лише з усною інформацією про ліки, які вони приймають. Дуже велика частина наших пацієнтів — це люди, які раніше проходили лікування від хронічних захворювань і тепер втратили цю можливість. Оскільки в Україні велика частка ліків відпускається без рецепта, в Польщі біженці просто не можуть придбати ліків і ми виписуємо їм рецепти, — каже пані Йоанна.







Dziękujemy za przesłanie błędu