Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
02/06/2019 - 17:45

Nowy Sącz: Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy nasze "peleryny" [FILM]

Kiedy w pejzaż Nowego Sącza wpisze się batalion piechoty górskiej, który będzie działał w ramach 21 brygady strzelców podhalańskich? Władze i mieszkańcy miasta mają nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Prezydent Ludomir Handzel wyraźnie to dzisiaj zaakcentował podczas uroczystości patriotycznej, jaka miała miejsce na płycie rynku. - Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy nasze peleryny, ponownie tutaj na stałe - stwierdził.

Prezydent miasta podziękował rządowi za zapowiedź powrotu Podhalańczyków do Nowego Sącza.

- Dla sądeczan jest to bardzo ważna sprawa - powiedział prezydent. -  Dziękujemy za tą zapowiedź.

Przypomnijmy, że takie wyczekiwane wieści przez sądeczan przekazali w maju w Warszawie wicepremier Beata Szydło oraz Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Sądeczanie wręczyli wtedy trzydzieści tysięcy podpisów mieszkańców miasta i regionu, którzy podpisali się pod tą inicjatywą.

Minister Błaszczak, w rozmowie z portalem Sadeczanin.info powiedział, że batalion piechoty górskiej działający w ramach 21 brygady strzelców podhalańskich będzie zupełnie nowym batalionem, który wypełni lukę, jaka istnieje w Wojsku Polskim. Dziś batalionu piechoty górskiej z prawdziwego zdarzenia w Wojsku Polskim nie ma.

[email protected], fot. IM, film: Krzysztof Stachura.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu