Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
21/05/2019 - 12:30

Marszałek Witold Kozłowski: podhalańczycy to gwarancja naszego bezpieczeństwa

To już pewne! W Nowym Sączu zostanie utworzony oddział piechoty górskiej w ramach 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Tego sukcesu nie udałoby się osiągnąć gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Swój wkład mają również radni Sejmiku Wojewódzkiego.

W styczniu ubiegłego roku radni Sejmiku Wojewódzkiego przyjęli uchwałę w sprawie powrotu na Sądecczyznę 1 pułku strzelców podhalańskich. Inicjatorem podpisania apelu przez wojewódzkich radnych był przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Witold Kozłowski. Jak to możliwe, że wszyscy radni poparli tę inicjatywę ponad podziałami?

- Uchwała była dobrze uzasadniona, dlatego nie mieliśmy wielkiego trudu żeby namówić wszystkie kluby do głosowania za tą uchwałą. Poza tym każdy rozsądny człowiek wie o tym, że to jest element szeroko rozumianego naszego bezpieczeństwa, zwłaszcza w tak niespokojnym świecie. W związku z tym, dla mnie nie było szczególnym zaskoczeniem, że udało się wszystkich przekonać do tego, aby zostało to jednogłośnie uchwalone – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Zobacz też Powrót Strzelców Podhalańskich na Sądecczyznę coraz bliżej?

- Jako marszałek dziękuję panu prezesowi Zygmuntowi Berdychowskiemu za podjęcie tej inicjatywy. Myślę, że zarówno mieszkańcy Sądecczyzny, jak i całej południowej części Małopolski powinni mieć poczucie satysfakcji, że ten zapowiadany batalion będzie powołany do życia – dodaje. 

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu