Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
22/01/2018 - 10:05

Zygmunt Berdychowski przeciera Ukrainie drogę do zjednoczonej Europy

Po Forum Ekonomicznym w Krynicy i Przemysłowym w Karpaczu Zygmunt Berdychowski odpalił przygotowania do kolejnej międzynarodowej konferencji. Instytut Studiów Wschodnich szykuje się teraz do Forum Europa-Ukraina.

Debaty, prezentacje raportów analitycznych i wykłady… W kierowanym przez Zygmunta Berdychowskiego Instytucie Studiów Wschodnich już trwają przygotowania do Forum Europa-Ukraina. Kolejna, jedenasta  już edycja międzynarodowej konferencji odbędzie się w połowie marca. Tym razem jej gospodarzem będzie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego w podrzeszowskiej Jasionce.

Czytaj też Sukces i odsądzanie od czci i wiary czyli Forum Berdychowskiego

Hasło, które będzie przyświecać tegorocznym obradom zawiera w sobie pytanie - „Stowarzyszenie z Unią Europejską i co dalej?” - Głównym tematem konferencji będzie modernizacja i rozwój potencjału Ukrainy oraz kierunek i tempo przeprowadzanych reform - wyjaśnia Zygmunt Berdychowski.

W konferencji weźmie udział blisko  pół tysiąca gości z Polski, Ukrainy, krajów unii Europejskiej, krajów sąsiedzkich i Stanów Zjednoczonych.

Czytaj też Zygmunt Berdychowski zdobył szczyt Manaslu! To już jego trzeci ośmiotysięcznik

Będą przedstawiciele rządów, polityki, dyplomacji, biznesu, samorządów, instytucji unijnych, organizacji międzynarodowych, ośrodków analitycznych i eksperckich - zdradza szef Instytutu Studiów Wschodnich.

Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym Forum będą organizowane już po raz drugi Targi Wschodnie w Rzeszowie, w których wezmą udział wystawcy z Europy i Ukrainy. Otwarte dla szerokiej publiczności będą nie tylko możliwością przedstawienia flagowych produktów i projektów, która zaowocuje w umocnienie pozycji na rynku, ale także wspaniałą okazją do nawiązania kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń.

[email protected] fot. archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach