Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
30/11/2023 - 00:25

Został tylko jeden dzień. To już ostatnia szansa na wzięcie pieniędzy w ZUS. Potem przepadną

To już ostatni moment. Jeszcze tylko do końca listopada do wzięcia są pieniądze na wyprawki szkolne z programu Dobry Start. Kto tego nie zrobił, musi się pospieszyć. Inaczej pieniądze przepadną.

Już 127,1 mln zł tych świadczeń złotych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  przelał na wyprawki szkolne w Małopolsce. Rodzice złożyli w naszym regionie przeszło 293 tys. wniosków o 300 plus na wyprawki szkole.  

Czytaj też Trzynasta i czternasta emerytura do likwidacji. Czy to możliwe?  

Nadal jednak są tacy, którzy z przysługujących im pieniędzy nie skorzystali

Tymczasem to już ostatni dzwonek. Można to zrobić tylko do końca listopada. Inaczej pieniądze przepadną – monituje ZUS.  

- Pieniądze można wydać na na zakup podręczników, zeszytów czy przyborów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych – mówi Anna Szaniawska z regionalnego oddziału ZUS i przypomina, że świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od siedmiu do dwudziestu lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami do dwudziesty czterech lat.

Czytaj też Swojska kuchnia, wyśmienite miody i wina. Bajeczny zakątek pod Nowym Sączem [ZDJĘCIA] 

Jak złożyć wniosek o 300 plus

Wniosek jest tylko elektroniczny – składamy go na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia – dodaje rzeczniczka.

Pieniądze z programu „Dobry Start” ZUS wypłaca na konto bankowe z wniosku.Informacje na temat wniosku, jego obsługi i szczegółów są na PUE ZUS. Wystarczy się zalogować na  swój profil i przejść do zakładki „Dobry Start”.

Czytaj też Wielkie zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy dla Małopolski. Będą nowe połączenia  

W całym kraju ZUS przekazał rodzicom i opiekunom ponad 1,4 mld złotych mld złotych. ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu