Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
17/03/2021 - 16:50

Znowu zamkną galerie handlowe w Nowym Sączu. Do kiedy można zrobić zakupy?

Spełnił się czarny scenariusz. Trzecia fala pandemii przyniosła lawinę zachorowań. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział nowe restrykcje, które zostaną wprowadzone na terenie całego kraju. Lockdown zacznie się 20 marca.

Czytaj też Kawałki szkła w znanym alkoholu. Takiego alarmu w sklepach jeszcze nie było

Trzecia fala nie zwalnia, tylko przyspiesza, to dlatego zapadła decyzja o lockdownie dla całego kraju. Od 20 marca znów zamknięte będą centra handlowe, baseny, kina, solaria, także obiekty sportowe. Decyzja rządu oznacza, że przepadnie Polakom ostatnia niedziela  handlowa marca podczas, której  pewnie wszyscy przymierzali się do zakupów przed świętami.  

Kłopot będą mieć też rodzice najmłodszych dzieci, bo  uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich wrócą do nauki zdalnej. Obostrzenia będą  obowiązywać co najmniej do 9 kwietnia.

Zaledwie w ciągu tygodnia dobowa liczba zakażeń  koronawirusem wzrosła o prawie 40 proc – przytaczał dane podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski i podkreślał, że odpowiada za to brytyjska mutacja SARS-CoV-2, która rozprzestrzenia się niezwykle szybko i jest bardzo niebezpieczna. 17 marca, udział mutacji brytyjskiej przekroczył już szacunkowo 50 proc. wszystkich nowych zakażeń.

Czytaj też Co na to lekarze? Sprzedają testy na covidowe przeciwciała w sądeckim dyskoncie

Tylko w środę  resort zdrowia podał informację o 25 052 nowych przypadkach zachorowań.  Liczba zgonów wyniosła 453. Obecnie chorzy zajmują 2 193 respiratorów – podaje  Wirtualna Polska.  To najwięcej od początku pandemii. Przez pacjentów z COVID-19 zajętych jest 21 511 łóżek. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu