Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
19/01/2018 - 10:55

Znikną dwa „przeklęte” zakręty, będzie estakada wzdłuż Popradu?

GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt przebudowy DK-87 na wysokości Barcic w gminie Stary Sącz. Jest szansa, że droga zostanie poprowadzona w nowej lokalizacji wzdłuż brzegów Popradu. Jak wyglądają szczegóły przedsięwzięcia ?

Kto korzysta z drogi Stary Sącz – Piwniczna w ciągu DK-87 ten doskonale wie, że trudno znaleźć niebezpieczniejszy odcinek trasy od tego na wysokości Barcic. Dwa ostre zakręty wielu kierowców, szczególnie tych zawodowych, określa przeklętymi. Raz, że niemal w pas drogowy wchodzą prywatne domy, to jeszcze wąsko tu nadzwyczajnie. Niejeden samochód tu wypadał z drogi, niejeden TIR cudem wychodził z wirażu gdy spotkał się z drugim jadącym z na przeciwka. Trudno już zliczyć, ile tu było naprawdę groźnych wypadków. 

Zobacz też: Barcice: Zaroiło się od ratowników. Dlaczego?

Standard drogi nijak się ma do potrzeb drogi trans granicznej. Ale jest szansa, że to się zmieni.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła już przetarg na projektowanie tego odcinka drogi – informuje burmistrz Jacek Lelek. – Wiem, że brane jest pod uwagę takie rozwiązanie obejść to zakręty po lewej stronie, czyli brzegiem Popradu z dodatkowymi umocnieniami. Byłoby to dla nas bardzo korzystne, bo nie dość, że będzie o wiele bezpieczniej, to uzyskamy dodatkowe zabezpieczenie brzegów rzeki,na takim zakręcie, na którym Poprad potrafił być rzeczywiście bardzo groźny– wyjaśnia dalej samorządowiec.

Niewykluczone, że w nowym przebiegu krajówka całkowicie omijać będzie Barcice. 

Zobacz też: Stary Sącz: Zakupy na Końskim Targu trzeba okupić mandatem?

Ale w całym przedsięwzięciu gmina pokłada jeszcze inne nadzieje. – Jest szansa, że zostanie w końcu przebudowane to feralne skrzyżowanie krajówki z drogą na Przysietnicę – mówi Lelek. 

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu