Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
19/11/2019 - 12:15

Złe wieści dla mieszkańców Sądeczyzny. Od nowego roku ceny prądu mogą wzrosnąć

Od nowego roku szykuje się drenaż naszych kieszeni. Będziemy więcej płacić za prąd. Spółki energetyczne złożyły już w Urzędzie Regulacji Energetyki wnioski o podniesienie cen dla gospodarstw domowych. O ile wzrosną rachunki? Na to pytanie na razie nie ma odpowiedzi.

Według wyliczeń przeciętny Polak, a więc i sądecki Michalik płaci za prąd około 50 złotych miesięcznie. Od nowego roku ma być drożej. 

- Spółki energetyczne złożyły do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o noworoczne podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych - powiedział w radiu RMF wicepremier oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

czytaj też Rynkowy szturm Newagu. Kontrakt na 520 milionów i szczyt techniki [WIDEO] 

Na razie nie wiadomo o ile wzrosną ceny za prąd, ale  podwyżki, jakie się szykują, muszą być  niemałe skoro Sasin zapowiedział  rozmowy z prezesami energetycznych gigantów, w których - jak to określił - podwyżki mają być "złagodzone".

Taką możliwość daje mechanizm podnoszenia cen energii, bo spółki zwracają się z wnioskiem do Urzędu, który ostatecznie zatwierdza stawki na kolejny rok.  

Temat podwyżek cen prądu wraca jak bumerang.  Pod koniec ubiegłego roku Polska Grupa Energetyczna, Tauron, Enea i Energa chciały podniesienia taryfy o 30 procent. Skończyło się na zamieszaniu, bo rząd zapowiedział zamrożenie cen.

Czytaj też Takiego parkingu jeszcze u nas nie było. Budują trzy poziomy dla samochodów 

Czy w tym roku taki scenariusz może się powtórzyć? - Podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie i zrobimy wszystko, żeby tak się stało - powiedział Sasin w wywiadzie dla radia RMF FM.

Czy znowu szykuje się zamieszanie? Jak pisze  money.pl Wiadomo, że  NBP w swoich prognozach dotyczących inflacji zakłada wzrost cen prądu o średnio 8 procent.

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)