Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
17/11/2022 - 15:00

Zbudowali pod Nowym Sączem nowy most, teraz robią drogę [ZDJĘCIA]

Jak się jeździ po Nowym Sączu i okolicznych miejscowościach? Jak po placu budowy. Gdzie nie spojrzeć remont remontem pogania. Jeden się kończy, drugi zaczyna. Częściowy koniec utrapień dla kierowców przyszedł na powiatówce w Kotowie, gdzie postawili nowy most.

Nowy most w Kotowie, który właśnie został oddany do użytku, zastąpił uszkodzony przepust pod drogą. To niewielka przeprawa, ale dla mieszkańców okolicznych domów i kierowców  oznacza koniec utrapienia.  Kiedy przychodziły deszcze, zalewało pobliski teren, a woda  masakrowała jezdnię.

Teraz fachowcy zabrali się za  remont blisko dwukilometrowego, zniszczonego odcinka na trasie Kotów Kamianna. Nowa nawierzchnia, która ma by gotowa w grudniu.  To ważna inwestycja, bo trasa stanowi połączenie drogi krajowej Brzesko – Nowy Sącz.

czytaj też Dają ponad sto tysięcy na docieplenie domu! Jak się dobrać do tej wielkiej kasy

Modernizacja drogi i  budowa mostu to koszt blisko 3,6 milionów złotych.

To niejedyna inwestycja realizowana przez powiatowy samorząd.  Drogowcy rozłożyli się na trasie Wierchomla Wielka – Wierchomla Mała.

czytaj też Tego boimy się teraz w Nowym Sączu najbardziej?

Na dwa dni, 17 i 18 listopada, na ponad 800 metrach jezdnia będzie zamknięta dla ruchu w godzinach od 8 do 17. ([email protected]) fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Sądeckie w remoncie
Skończyli budować most w Kotowie, teraz zabrali się za remont drogi
Dziękujemy za przesłanie błędu