Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
17/12/2020 - 17:05

Zbudowali nowy most. Teraz szybciej dojedziemy z Sącza do Warszawy [ZDJĘCIA]

W oczekiwaniu na budowę nowej drogi do Brzeska jest informacja na otarcie łez. Nieco szybciej kierowcy pokonają trasę z Nowego Sącza do Warszawy. Podróż się skróci przez nowy, długi most na Wiśle, który połączył Małopolskę z województwem Świętokrzyskim.

Ma ponad 670 metrów długości i składa się z trzynastu przęseł. Najdłuższe, czyli to znajdujące się nad nurtem rzeki, ma 130 metrów. Taki jest  nowy most na Wiśle, w Borusowej,  który połączył województwo świętokrzyskie z małopolskim. Do tego powstały  dojazdy, chodniki, oświetlenie i ścieżka rowerowa. Jest też rondo łączące drogę krajową nr 79 z wjazdem na most.

Czytaj też Fakty, fake newsy i kiełbasa wyborcza. Mówili w Sejmie o budowie „sądeczanki”

Ta inwestycja, która pochłonęła 54 mln złotych ma też znaczenie dla podróżujących do Warszawy mieszkańców Sądecczyzny. Pozwoli przyspieszyć przejazd od Tarnowa, w stronę Warszawy, ułatwi także dojazd do znanego uzdrowiska Busko-Zdrój.

Czytaj też Nowy most prawie gotowy. Koniec udręki na trasie Wielogłowy - Ubiad. [ZDJĘCIA] 

Czytaj też Pusty dom po Romach i walec. Coś budują w Sączu na Grunwaldzkiej? [ZDJĘCIA]  

Z kolei dla osób podróżujących od strony świętokrzyskiej. przeprawa oznacza wygodne połączenie z autostradą A4 w kierunku Krakowa. (jagienka.michalik@sadfeczanin.info) fot. UMWM

Mamy nowy most
Podróż się skróci przez nowymost na Wiśle, który połączył Małopolskę z województwem Świętokrzyskim.


Dziękujemy za przesłanie błędu