Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
12/10/2018 - 11:20

Zbudowali nową małopolską obwodnicę i od tego sądeckich kierowców krew zalała

Gdzie nie spojrzeć, wszędzie remonty i budowy. I wszystko udaje się skończyć na czas. Przed wyborami. I tyle jest dobrych wiadomości, które... podnoszą ciśnienie mieszkańcom Sądecczyzny. Bo kiedy jedzie się za ciężarówką w żółwim tempie drogą z Nowego Sącza do Brzeska, kierowców krew zalewa gdy słyszą, że znowu udało się zakończyć w Małopolsce jakąś wielką drogową inwestycję

Każda nowa obwodnica w Małopolsce to ulga dla kierowców, ale mieszkańcom Sądecczyzny, którzy czekają na szybki dojazd do autostrady A4, podnosi się ciśnienie kiedy słyszą, że "gdzieś  tam" udało się zakończyć ważną dla regionu inwestycję.

Czytaj też My błagamy o drogę do Brzeska, a innym budują... trzy tunele i nową ekpresówkę

Wszystkim budują, nam ciągle tylko obiecują. Krew człowieka zalewa na te dobre dla innych wiadomości. Bo my ciągle w żółwim tempie jedziemy z Nowego Sącza do Brzeska -  utyskują kierowcy zagadnięci na ten temat na stacji benzynowej.

Czytaj też Minister mówił przy drodze do Brzeska o "Sądeczance". Fakty czy farmazony

Teraz są nowe, inwestycyjne wieści. Tym razem z Gdowa, gdzie pierwsi kierowcy przejechali nowym, blisko dwukilometrowym fragmentem obwodnicy.

Odcinek dwupasmowej jezdni o szerokości siedmiu  metrów ma swój początek na rondzie przy ulicy Bocheńskiej i stąd w kierunku południowym przebiega przez łąki i pola. Następnie przecina potok Ruda i biegnie dalej przez tereny rolnicze.

 Czytaj też Posłowie zróbcie dym! Będzie Kolejny zjazd z A4 do Niepołomic a na "Sądeczankę" trzeba czekać.

Na kolejnym odcinku przecina rzekę Rabę i znów polami przemierza do ronda, które stanowi połączenie z drogą wojewódzką 966, zlokalizowaną na granicy administracyjnej Gdowa. Na całej długości nowej trasy znajdują się też pobocza, a miejscami także nowe chodniki.

Czytaj też Przyjedziemy do was z widłami! To już wojna z Gnojnikiem o "Sądeczankę"?

Nowa obwodnica, która kosztowała 25 milionów pozwoli usprawnić transport na terenie województwa. Trasa odciąży też zatłoczone przez auta skrzyżowanie dróg wojewódzkich 966 i 967. Dzięki temu czas przejazdu przez rejon gminy Gdów zostanie zdecydowanie skrócony.

[email protected] fot. archiwum, UMWMDziękujemy za przesłanie błędu