Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
10/12/2023 - 11:15

Zamykają tunel na Zakopiance, nieco ponad roku temu. Jaki jest tego powód?

To nie jest dobra wiadomość dla kierowców. Na cztery godziny zostanie zamknięty tunel pod Luboniem Małym na Zakopiance. Ci, którzy przemierzają tę trasę, na niemiłą niespodziankę muszą się szykować w przyszłym tygodniu.

To nie jest dobra wiadomość dla kierowców. Na cztery godziny zostanie zamknięty tunel pod Luboniem Małym na Zakopiance. Ci, którzy przemierzają tę trasę zazgrzytają zębami  w przyszłym tygodniu, dokładnie we wtorek 12 grudnia.  

Czytaj też Postawili przeszklone cudo w centrum sądeckiej wsi. Wewnątrz to już totalny odlot! [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Dlaczego tunel trzeba będzie zamknąć?

Jak wyjaśnia Kacper Michna  z biura prasowego małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, to część drogi ekspresowej S7, która równocześnie wchodzi w skład transeuropejskiej sieci transportowej. - Przepisy dotyczące bezpieczeństwa tuneli na tego rodzaju trasach nakładają na nas obowiązek przeprowadzenia co roku ćwiczeń dla personelu tunelu i służb ratunkowych. Nasz tunel funkcjonuje już od ponad roku, ostatnie ćwiczenia przeprowadziliśmy w nim tuż przed jego otwarciem – mówi Michna.

W ćwiczeniach wezmą udział strażacy, medycy i policjanci oraz pracownicy centrum zarządzania tunelem, wydziału zarządzania kryzysowego małopolskiego urzędu wojewódzkiego i centrum powiadamiania tatunkowego. - Sprawdzimy funkcjonowanie systemów ratowniczych tunelu i przećwiczymy koordynację działań różnych służb – tłumaczy rzecznik.  

Czytaj też Zostało już tylko jedno przęsło. Tak wygląda rozbiórka sądeckiego mostu kolejowego z lotu ptaka [WIDEO][ZDJĘCIA]

Czytaj też Za 30 milionów naprawili nam kilkadziesiąt metrów drogi [ZDJĘCIA]

Zostaną wytyczone objazdy

Tunel pod Luboniem Małym będzie zamknięty od 10 do 14. W tym czasie kierowcy będą korzystać z objazdu. Jadący w kierunku Rabki na węźle Lubień zjadą na drogę wojewódzką nr 968 prowadzącą do Mszany Dolnej. W Mszanie skręcą prawo, na drogę krajową nr 28, którą dojadą do węzła Skomielna Biała i trasy S7. 

Czytaj też Odjechana, wielka budowla na żelbetowych podporach. Coś takiego stawiają w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 

Samochody jadące w kierunku Krakowa na węźle Skomielna Biała zjadą na DK28 w kierunku Mszany Dolnej, a następnie skręcą w lewo na DW968, którą dojadą do węzła Lubień. ([email protected]) fot. GDKiADziękujemy za przesłanie błędu