Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
23/06/2020 - 10:45

Zamknięty most na Kamienicy w Nowym Sączu. Jak teraz jechać autem? To hardcore

Kiedy przed siódmą rano, przy wyjeździe na zamknięty most pojawiła się policja, kierowcy tylko zazgrzytali zębami. Ich wściekłość mieszała się z bezradnością. – Dopiero teraz dowiaduję się, że nie można przejechać. Po drodze nie było żadnych znaków o objazdach.

Wczesnym rankiem, tuż po piątej, mimo zakazu, kierowcy przejeżdżali przez zamknięty i niestrzeżony  most  na Kamienicy. Ryzykowali. Potem, po godzinie szóstej, pojawiła się policja. Ci, którzy przeprawić się nie mogli, byli wściekli.

- Nie miałem pojęcia, że most jest zamknięty – mówi mieszkaniec Ptaszkowej. - Skoro przeprawę zamknęli wczoraj wieczorem, mogli w nocy postawić jakieś znaki. To naprawdę nieodpowiedzialne!

Czytaj też Rano katastrofy na moście na Kamienicy nikt nie pilnował! Teraz jest już policja

Zamknięty most na Kamienicy nie tylko odciął od Nowego Sącza  mieszkańców dwóch gmin-  Grybowa i Kamionki. Do miasta nie mogą dojechać mieszkańcy trzech ulic na osiedlu Zawada, Kamiennej, Wczasowej i Małej Góry.   

  - Jak mam  się teraz dostać do pracy –  denerwuje się mieszkanka odciętej części osiedla. Przeprowadziłam się tutaj kilka lat temu,  ale nie mam pojęcia, którędy pojechać. Prosiłam policjanta, żeby mnie przepuścił. Jest nieugięty. Nawet nie mam o to pretensji, ale czuję się teraz po prostu bezradna.

Jeden z kierowców zaczął tłumaczyć, że najkrótsza droga, która liczy nieco ponad… dziesięć kilometrów, wiedzie przez Jamnicę, potem przez Mystków, na Falkową i tak  można dojechać do skrzyżowania z ulicą Prażmowskiego w Nowym Saczu.

Jak się tamtędy jedzie? To hardcore. Droga jest bardzo stroma, kręta,  miejscami dziurawa, dwa samochody mijają się  z wielkim trudem. Niemal ocierają się karoseriami.

Inna droga? Przez Ptaszkową. Ta liczy dwadzieścia pięć kilometrów.

- To jakiś koszmar – mówi  kolejny kierowca. Przez koronawirusa obcięli mi pensję. Nie dość, że mniej zarabiam, to teraz jeszcze będę musiał  wyskoczyć z kasy na benzynę.

 Czytaj też Sądecka katastrofa wisi na podporze. Przez ten most jeżdżą autobusy pełne ludzi!

Jak długo most będzie zamknięty? Nawet jeśli woda opadnie do bezpiecznego poziomu, po raz kolejny trzeba będzie sprawdzić jego stan techniczny.  Jaka będzie opinia fachowców?  To na razie jedna, wielka niewiadoma.

[email protected] fot, jmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)