Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
24/11/2014 - 10:50

Zalegasz ze składkami w ZUS, skorzystaj z ulgi i szkolenia

Przedsiębiorcy, którzy mają zaległości w spłacie należności związanych ze składkami sądecki oddziała Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zachęca do tego, aby ubiegali się udzielenie ulgi w formie odroczenia terminu płatności składek.
Przedsiębiorca, który znalazł się w tarapatach może zwrócić się z wnioskiem o udzielenie ulgi w spłacie należności z tytułu składek w formie rat.

W skrajnych przypadkach ZUS może – na wniosek płatnika- umorzyć zaległości - tłumaczy rzeczniczka sadeckiego ZUS Anna Mieczkowska i zachęca do skorzystania z organizowanego przez placówkę bezpłatnego szkolenia, które wyjaśnia te kwestie.


Wiele mówi już sam temat szkolenia - „Zasady udzielania ulg w spłacie należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne i inne do których poboru uprawniony jest ZUS”. Szkolenie skierowane jest to płatników mających problemy z terminowym opłacaniem składek bieżących lub posiadającym zadłużenia oraz podmiotów obsługującym takich płatników, jak na przykład biura rachunkowe czy podatkowe. Zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu 18/449-81-96, komórkowy 502-001-021. Można to zrobić także drogą e-mailową: [email protected] - mówi Mieczkowska

Uczestnicy szkolenia będą mogli zapoznać się z warunkami jakie należy spełnić, aby ZUS mógł odroczyć termin płatności składek lub rozłożyć na raty spłatę nieopłaconych w terminie należności z tytułu składek. Dowiedzą się również, jakie dokumenty należy złożyć ubiegając się o którąś z form pomocy oraz o korzyściach płynących z podpisania umowy.

Szkolenie odbędzie się 28 listopada w siedzibie ZUS przy ulicy Węgierskiej. Początek o godz. 10-tej.

(mika)
Fot. archiwum

 


Dziękujemy za przesłanie błędu