Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
18/04/2016 - 15:25

Zagłosuj na bystrzaków! W Nowym Sączu są jeszcze tacy?

Zakończył się etap zgłaszania prac konkursowych w ramach IV edycji projektu "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość.". Uczestnicy (zespoły uczniów) przygotowali filmy, prezentacje multimedialne, które przedstawiają przedsięwzięcia realizowane przez młodzież, podjęte w celu rozwiązania wybranego problemu. Tytułowym „kluczem do sukcesu” jest pomysł i udowodnienie, że młodzież z powodzeniem osiągnęła założone rezultaty.
- Głównym założeniem konkursu jest uświadomienie uczestnikom, że odniesienie sukcesu zależy od osobistego zaangażowania i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu. Zapraszamy do zapoznania się z pracami konkursowymi pod adresem www.ankiety.nowysacz.pl oraz do głosowania internetowego, ponieważ liczba oddanych przez internautów głosów przełoży się wprost na przyznanie zwycięskiemu zespołowi nagrody publiczności - zachęca sądecki magistrat. 
Zgłoszone prace konkursowe oceniane będą również przez powołaną w tym celu kapitułę konkursową. W każdej z kategorii (Miasto Nowy Sącz i Powiat Nowosądecki) przyznane zostanie I, II, III miejsce oraz dwa wyróżnienia (przez komisję konkursową). Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.
Prezentacja prac laureatów konkursu oraz rozdanie nagród przewidziana jest podczas uroczystej gali podsumowującej projekt, która odbędzie się 28 kwietnia o godz. 12.00 w Wyższej Szkole Biznesu - NLU w Nowym Sączu (ul. Zielona 27, aula C 010).
***
Projekt skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. Grupę docelową projektu stanowią uczniowie szkół deklarujących udział w projekcie. Pomimo tego, że sam udział nie jest obowiązkowy, dotychczasowe edycje projektu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W poprzedniej, trzeciej edycji, uczestniczyło ponad 450 uczniów. 
Projekt „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” został doceniony przez Związek Powiatów Polskich, w rezultacie czego w 2014 roku Miasto Nowy Sącz zostało laureatem konkursu ”Innowacyjny Samorząd 2014” w kategorii „Wspieranie przedsiębiorczości”. Wśród działań zaplanowanych w ramach projektu odbędą się m.in. wykłady z dziedziny ekonomicznej, warsztaty z przedsiębiorcami oraz konkurs dla młodzieży. 
ES 
Źródło: UM w NS
Fot.: archiwum sadeczanin.info


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)