Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
16/02/2022 - 11:05

Zaczęli nam budować nowy dworzec. Ale będzie wypasiona budowla! [ZDJĘCIA]

Jest dwupoziomowy parking, stawiają już fotowoltaiczne wiaty przystankowe, teraz w Limanowej ruszyła budowa dworca autobusowego. Ta zapowiadana ponad dwa lata temu inwestycja przez przetargowe perturbacje szła jak po grudzie. Wreszcie się udało.

Jak grzyby po deszczu rosną u nas  dworce dla miejskich autobusów. Pierwszy elegancką budowlę postawił Nowy Sącz, potem był dworzec przesiadkowy w Starym Sączu,  teraz za własną inwestycję  zabrała się Limanowa.   

Czytaj też Dobili targu na budowę mostu. Postawią łukową przeprawę za ponad 12 milionów 

Budowę dworca w pobliżu skrzyżowania ulic Kopernika, Targowej i Źródlanej, limanowski samorząd zapowiadał już dwa lata temu, ale inwestycja szła jak po grudzie. Wszystko rozbiło się o brak chętnych do postawienia budowli. Kolejne ogłaszane przetargi nie przynosiły rezultatu, bo cenowe żądania przedsiębiorców przekraczały finansowe możliwości miasta.

Ponad rok temu, dopiero w piątym przetargu, magistrat znalazł firmę z Mszany Dolnej,  która teraz ruszyła z budową nowego dworca.

Na placu budowy już pojawiły się ciężkie maszyny, które przygotowują grunt pod inwestycję.  

Nowy dworzec można na razie zobaczyć na wizualizacji.

Czytaj też Szybko idzie budowa giantycznego centrum sportu rzut beretem od Sącza [ZDJĘCIA] 

To budynek z przeszkloną elewacją,  otwarty na plac manewrowy i stanowiska autobusowe. Wewnątrz dworca będzie hol, poczekalnia, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, pomieszczenia techniczne, także pokój zabaw dla dzieci, bar z zapleczem i toalety.

Planowana powierzchnia zabudowy to blisko 168 metrów kwadratowych, łączna kubatura 1347 metrów sześciennych. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln złotych.

Limanowa inwestuje też w miejską komunikację. Za ponad 5 milionów złotych samorząd kupił w kwietniu pięć ekologicznych, niskopodłogowych autobusów.  To nie wszystko. Teraz w mieście montowane są fotowoltaiczne wiaty przystankowe wyposażone w system informacji pasażerskiej i system poboru opłat. W sumie będzie ich dwadzieścia dziewięć.

Czytaj też Zakonnice zbudują klasztor za sądecką miedzą.To może być hit dla… niewierzących 

Kiedy będzie gotowy dworzec autobusowy? - Zakończenie inwestycji planujemy na koniec czerwca przyszłego roku – zapowiada burmistrz. ([email protected]) fot.UM Limanowa

W Limanowej ruszyła budowa dworca dla miejskich autobusów
Budowla stanie w pobliżu skrzyżowania ulic Kopernika, Targowej i Źródlanej.W mieście montowane są fotowoltaiczne wiaty przystankowe wyposażone w system informacji pasażerskiej i system poboru opłat


Dziękujemy za przesłanie błędu