Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
30/08/2016 - 12:55

Za rok wróci stary wiek emerytalny. PiS spełni obietnicę

Rząd obniży wiek emerytalny 1 października 2017 r. - donosi Gazeta Polska Codzienna, powołując się na deklarację Henryka Kowalczyka, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Odpowiednie regulacje prawne mają być gotowe do końca br., a potem do zmian zostanie dostosowany dostosować system informatyczny ZUS-u.
"Nie zakażemy emerytom pracowania, będziemy ich namawiali, by jak najdłużej pozostawali na rynku pracy" - cytuje Kowalczyka "GPC".

Za trzynaście miesięcy rząd Beaty Szydło przywróci wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, a więc do poziomów, jakie obowiązywały do 2012 r., kiedy koalicja PO-PSL podniosła je do 67 lat.

Obniżenie wieku emerytalnego to jedno z haseł, z którymi Prawo i Sprawiedliwość szło przed rokiem do zwycięskiej kampanii wyborczej.   
Już w lutym br. premier Beata Szydło zapowiadała, że powrót do poprzednich zasad odchodzenia na emeryturę nastąpi w przyszłym roku. Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, potwierdził te zapowiedzi, informując, że rząd obniży wiek emerytalny 1 października 2017 r.

Minister Kowalczyk zapowiedział, że do końca br. trwać będą legislacyjne prace, a potem ZUS będzie potrzebował jeszcze co najmniej dziewięciu miesięcy, aby dostosować swój system informatyczny do przyjętych przez rząd i parlament zmian.
(s), źródło: niezalezna.pl, zdjęcie ilustracyjne, arch. Sądeczanina/sxc.hu  
 Dziękujemy za przesłanie błędu