Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
27/10/2021 - 19:20

Z "Polskiego Ładu" miliony na nowe inwestycje w Muszynie i Krynicy

Gmina Muszyna otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 7 mln 595 tyś. zł na budowę dwóch nowych odcinków sieci wodociągowych w miejscowościach Złockie i Powroźnik. Natomiast Gmina Krynica z programu Polski Ładu, dostała 9 milionów 900 tyś. złotych, które zostaną przeznaczone na budowę amfiteatru.


Z programu Polski Ład, gmina Muszyna otrzymała dofinansowanie w wysokości 7 595 250,00 zł na budowę dwóch nowych odcinków sieci wodociągowych w miejscowościach Złockie i Powroźnik.

Również Związek Gmin Krynicko-Popradzkich, którego członkiem jest Muszyna otrzymał promesę w wysokości 4,5 mln zł, na przedsięwzięcie obejmujące budowę przystani na rzece Poprad oraz budowę infrastruktury aktywnego wypoczynku w Piwnicznej.  


Natomiast Gmina Krynica dostała 9 milionów 900 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na budowę amfiteatru. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład-Program Inwestycji Strategicznych. 

Środki rządowe otrzymały również inne sądeckie miasta i gminy, a także Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. W sumie to kwota ponad 168 milionów złotych, które przeznaczone zostaną na remonty dróg, budowę obiektów sportowych oraz infrastrukturę turystyczną. (MK) fot. ilustracyjne aut. Dziękujemy za przesłanie błędu