Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
05/06/2020 - 11:00

Wyremontują w Nowym Sączu kawałek tonącego w kałużach PRL-u i zbudują nowe rondo

Wystarczy wyjechać za opłotki Nowego Sącza i mamy drogi równe jak stół. W mieście? Szkoda gadać. Są jezdnie, które wyglądają jak za czasów PRL-u, z popękanym, zapadniętym asfaltem i gigantycznymi kałużami po deszczu.

Ulica Broniewskiego w Nowym Sączu szczególnie po deszczu wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy. Po zapadniętym i  popękanym asfaltem, Codziennie przejeżdżają tysiące aut. Od lat mieszkańcy osiedla zabiegali o jej remont. I wreszcie się doczekali.

Czytaj też Były oberwane skarpy i niebezpieczne łuki, jest droga równa jak stół [ZDJĘCIA] 

Jak informuje magistrat, nawierzchnia na odcinku sześciuset metrów idzie do wymiany.  Będą też nowe chodniki, zatoki postojowe i   autobusowe wraz z krawężnikami i obrzeżami.

- Dodatkowo powstanie osiemdziesiąt osiem nowych miejsc postojowych w projektowanych zatokach postojowych przy jezdni – informuje biuro prasowe urzędu miasta.

To nie koniec dobrych wiadomości. Na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego, Barskiej , Paderewskiego sygnalizację świetlną zastąpi rondo.

Na osiedlu poprawi się też bezpieczeństwo, bo będzie wykonane nowoczesne oświetlenie przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ulicami Okulickiego i Batalionów Chłopskich oraz na wlocie do ulicy Lwowskiej, a także dwóch przejść w rejonie szkół.

Czytaj też Dyskoteka w sądeckiej bazylice i handel kamienicą. Fake newsy prosto z ratusza 

Wedle deklaracji sądeckiego magistratu wszystko ma być gotowe na koniec grudnia tego roku.

[email protected] fot. UMNS

Sa takie miejsca, gdzie czas się zatrzymał w Nowym Sączu
Tak po deszczu wygląda ulica Broniewskiego.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)